10 listopad 2014

Značky Salomon a Volkswagen uzavřely partnerství pro mistrovství světa v rallye

Volkswagen Rallye

2014-11-07

Volkswagen Motorsport získal v mistrovství světa v rallye FIA WRC další podporu v podobě nového silného partnera. Francouzský výrobce sportovních potřeb Salomon bude oficiálním dodavatelem mistrů světa v rallye 2013 a 2014*.

Společnost Salomon SA, kterou v roce 1947 založili jako rodinný podnik François Salomon, jeho žena Jeanne a syn Georges, patří od roku 2005 finskému koncernu Amer Sports. S konstelací Francie, Finska a Dolního Saska má Volkswagen již dobré zkušenosti díky posádkám Sébastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F) a Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila (FIN/FIN), a zapsal se tak do historie soutěžního sportu.

"Salomon je renomovaným výrobcem sportovních potřeb, který dokáže vyvíjet nové technologie a úspěšně je uvádět na trh," říká ředitel oddělení Volkswagen Motorsport Jost Capito. "V soutěžním sportu jde o to, co nejlépe se přizpůsobit vnějším podmínkám a různým povrchům na trati. Amer Sports a Salomon Deutschland působí v různých oblastech vrcholového i rekreačního sportu a mají s tím tedy nejlepší zkušenosti - z tohoto partnerství mohou obě strany jen profitovat. Proto máme radost, že můžeme přivítat značku Salomon v týmu Volkswagen Motorsport."

"Společnosti Amer Sports a Salomon Deutschland jsou velmi potěšeni právě uzavřeným partnerstvím s týmem Volkswagen Motorsport," říká marketingový ředitel společnosti Amer Sports Armin Weber. "Jako přední značka s dlouhou sportovní historií považujeme toto partnerství za ideální platformu k výměně zkušeností, která umožní další rozvoj outdoorového a trail-runningového segmentu značky Salomon. V rámci spolupráce budeme v budoucnosti podporovat tým Volkswagen Motorsport produkty Salomon a přispívat tak k vrcholným výkonům v motoristickém sportu." Salomon se dosud angažoval především v zimních sportech. Georges Salomon vynalezl před 50 lety lyžařské vázání s automatickým odjišťovacím mechanismem, které je známé také pod označením "bezpečnostní vázání".

*Předběžný výsledek, který musí potvrdit FIA.

Volkswagen RallyeVolkswagen RallyeVolkswagen RallyeVolkswagen RallyeVolkswagen RallyeVolkswagen Rallye

Zpět nahoru