26 prosinec 2016

Euro NCAP 2016: Tiguan je „Best in Class“

Tiguan je „Best in Class“

Nový VW Tiguan získal ocenění nejvyšší hodnocení ,,Best in Class" 2016

Nezávislá organizace Euro NCAP, která hodnotí bezpečnost nových vozů, prodávaných v Evropě, zveřejnila nejlepší modely roku 2016. Prestižním titulem se může pochlubit také nový Tiguan, jemuž bylo uděleno ocenění "Best in Class" - nejlepší ve své třídě - v segmentu "malých terénních vozů". Nástupce oblíbeného bestselleru tak patří mezi nejbezpečnější vozidla ve svém segmentu.

Nový VW Tiguan absolvoval náročnou řadu nárazových testů Euro NCAP již v červnu a na základě výsledků obdržel nejvyšší hodnocení s pěti hvězdičkami. Důkladně prověřena byla přitom bezpečnost v následujících čtyřech dílčích oblastech: ochrana dospělých cestujících, ochrana dětí, ochrana chodců a asistenční systémy.

Organizace Euro NCAP pro rok 2016 znovu zpřísnila své požadavky. Od letošního roku se k hodnocení bezpečnosti poprvé používají mimo jiné nové figuríny ve velikosti dítěte. Nový Tiguan dosáhl vynikajícího výsledku v hodnocení ochrany dospělých cestujících a dětí. Děti a dospělí cestující jsou v případě čelního nebo bočního nárazu velmi dobře chráněni díky sériově dodávaným úchytům ISOFIX a Top Tether pro zajištění dětské sedačky a předpínačům bezpečnostních pásů ve spojení s omezovači síly i ve druhé řadě sedadel.

V oblasti ochrany chodců byly pozitivně hodnoceny zejména konstrukční detaily modelu Tiguan. Mezi ně patří i tzv. "aktivní kapota motoru", která má v případě kolize přispět ke snížení rizika nebezpečných poranění hlavy. Kromě toho dokázal Tiguan přesvědčit funkcí pro rozpoznávání chodců a systémem sledování okolí "Front Assist" s funkcí nouzového brzdění City. Tyto asistenční systémy dokážou zmírnit vážnost nehody a v ideálním případě nehodě dokonce zabránit. K sériové výbavě aktuálního modelu Tiguan patří rovněž další bezpečnostní systémy, jako jsou elektronicky řízený stabilizační systém ESC, upozornění na nepřipnuté bezpečnostní pásy vzadu a asistent pro jízdu v jízdním pruhu "Lane Assist".

Organizace Euro NCAP zveřejňuje každý rok seznam vozidel s nejlepšími výsledky. V roce 2016 bylo náročným testům Euro NCAP podrobeno celkem 22 modelů od různých výrobců. V minulém roce obdržel prestižní ocenění "Best in Class" model Touran.

Zpět nahoru