28 listopad 2016

VW Golf přichází jako první kompaktní vůz s ovládáním gesty

Nový Volkswagen Golf

Volkswagen představuje první kompaktní vůz ovládaný gesty

Volkswagen digitalizuje velkou modernizací nejúspěšnější model ve své historii. Během vývoje modelu Golf pro rok 2017 byla největší pozornost - kromě nových motorů, ještě ostřejšího designu a nových asistenčních systémů - zaměřena na zcela novou generaci informačních a zábavních systémů. Poprvé v kompaktní třídě v celosvětovém měřítku lze vrcholný systém "Discover Pro" ovládat prostřednictvím gest. Se svým 9,2" displejem tvoří koncepční a vizuální celek s digitálním panelem přístrojů Active Info Display, který je další novinkou v nabídce modelu Golf. Zároveň se zvětšila nabídka internetových služeb a aplikací. Modernizace modelu Golf s více než 33 miliony prodaných vozů navíc přináší do kompaktní třídy novou úroveň asistenčních systémů. Bezpečnost výrazně vylepšují systémy, mezi něž patří funkce City pro nouzové brzdění s novým rozpoznáváním chodců, nový asistent pro jízdu v dopravní koloně (částečně automatizovaná jízda rychlostí až 60 km/h) a rovněž v tomto segmentu nový asistent pro stav nouze (Emergency Assist).

Modernizace modelů Volkswagen Golf

Nové motory TSI a nová 7stupňová převodovka DSG. Progresivní digitalizaci doplňují zdokonalené motory TSI řady EA211. V modelu Golf slaví debut nový přeplňovaný zážehový čtyřválec "1.5 TSI Evo" s výkonem 110 kW/150 k a systémem deaktivace válců ACT. Později bude následovat verze BlueMotion s výkonem 96 kW/130 k. Volkswagen navíc zvýšil výkon modelu Golf GTI, který přichází na start se 169 kW/230 k a 180 kW/245 k (GTI Performance). Nová 7stupňová dvouspojková převodovka DSG se vyznačuje vysokou účinností a v modelové řadě Golf postupně nahradí všechny 6stupňové převodovky DSG.

Výrazný, ještě preciznější design a nové osvětlení s technikou LED. Volkswagen představuje modernizované verze třídveřových a pětidveřových hatchbacků Golf, kombi Golf Variant a sportovních modelů Golf GTI a Golf GTE ve svém hlavním výrobním závodě ve Wolfsburgu. Preciznější design všech nových verzí modelu Golf působí ještě výrazněji než dosud. Mezi úpravy patří nové nárazníky vpředu a vzadu, nové halogenové světlomety s diodami LED pro denní svícení, nové světlomety s diodami LED pro všechny osvětlovací funkce místo xenonových světlometů, nové blatníky vpředu, nové a pro všechny verze Golfu sériově dodávané zadní světlomety osazené výhradně diodami LED, nová kola a nové barvy. Kromě toho zušlechťují interiér Golfu pro rok 2017 nová ozdobná obložení a nové tkaniny. Nabídka výbavových verzí zůstává beze změn.

Důležitá fakta - Modernizovaný Golf v heslech

  • Světové premiéry: Volkswagen představuje modernizované modely Golf (3dveřový a 5dveřový hatchback), Golf GTI, Golf GTE a Golf Variant.
  • Informační a zábavní systém "Discover Pro" s ovládáním gesty poprvé přináší do kompaktní třídy ovládání budoucnosti.
  • Kompletní řada informačních a zábavních systémů byla nově koncipována a všechny verze mají větší dotykové displeje.
  • Rozšířené internetové služby; "Guide & Inform" a nyní také "Security & Service" pro modely s navigačním systémem.
  • Nabídka asistenčních systémů pro model Golf demokratizuje pokrok; poprvé s asistentem pro jízdu v dopravní koloně (Lane Assist) a asistentem pro stav nouze (Emergency Assist).
  • Nová generace motorů TSI: V Golfu slaví debut 1.5 TSI Evo s výkonem 110 kW/150 k a systémem deaktivace válců.
  • Golf GTI s vyšším výkonem: 169 kW/230 k pro vstupní verzi a 180 kW/245 k pro GTI Performance.
  • Nově vyvinutá 7stupňová dvouspojková převodovka DSG v modelové řadě Golf postupně nahradí všechny 6stupňové převodovky DSG.
  • Přední a zadní partie s novými nárazníky. Zadní světlomety s diodami LED pro všechny osvětlovací funkce v sériové výbavě; dynamické ukazatele směru ve vrcholné verzi.
  • Nově vyvinuté světlomety LED nahradí od modelového roku 2017 všechny xenonové světlomety nabízené dosud pro modely Golf a Golf Variant.

Více o modelu Volkswagen Golf

Nový Volkswagen GolfNový Volkswagen Golf - interiérNový Volkswagen GolfNový Volkswagen Golf

Zpět nahoru