24 únor 2016

Ženevský autosalon 2016: Volkswagen představí nový up! a překvapí i studií

Nový VW up!

2016-02-23

VW představí nový up!

Expozici značky Volkswagen na letošním autosalonu v Ženevě budou dominovat dvě významné novinky. První premiérou bude modernizovaný městský vůz up!, který bude zanedlouho uveden na trh s pozoruhodnou rozmanitostí variant a vylepšenými možnostmi pro integraci chytrých telefonů. Druhou světovou premiérou bude fascinující koncepční vůz, který oživí třídu kompaktních vozů jako módní, cenově dostupné SUV.

Nový up! - nový design

Nový up! nenechá žádné přání nesplněno díky rozmanité nabídce variant pohonného ústrojí, mezi něž patří výkonné zážehové motory (nyní i s výkonem 66 kW/90 k*), úsporný motor na zemní plyn, nebo inovativní elektrický pohon. Nabídka zahrnuje rovněž mimořádně rozmanité možnosti individuální výbavy: několik výbavových linií, verzi cross, nové barvy karoserie, materiály pro čalounění sedadel, obložení přístrojové desky a ozdobné fólie v různých designech, které každému vozu up! propůjčí individuální charakter. Další novinkou je integrace chytrého telefonu, která umožňuje díky Volkswagen aplikaci přístup k navigační funkci, hudbě a datům vozidla. Volkswagen kromě toho nabídne speciální verzi "up! beats" s audiosystémem o výkonu 300 W od amerického specializovaného výrobce BeatsAudio™.

Lifestylová studie odstartuje širokou ofenzivu v segmentu SUV. Jejím cílem je vytvořit nový prostor pro zážitky z individuální mobility při zachování vysoké úrovně praktičnosti v každodenním provozu. Volkswagen touto studií poskytuje realistický výhled na zcela novou modelovou řadu a zároveň na budoucí sériově vyráběný model. Koncept ovládání se téměř zcela obejde bez spínačů a využívá inovativní pojetí studie BUDD-e, která nadchla mezinárodní publikum na veletrhu CES v Las Vegas.

Produktové video k novému modelu up!

*Předběžné hodnoty spotřeby paliva nového modelu up! TSI (66 kW/90 k) v l/100 km: 4,4 (kombinovaná); emise CO2 v g/km: 102 (kombinované).

Nový VW up! Nový VW up!Nový VW up!Nový VW up!Nový VW up!Nový VW up!Nový VW up!

Zpět nahoru