06 červen 2014

Volkswagen po pěti měsících importérem číslo 1

Volkswagen Passat - Importér číslo 1

2014-06-04

Volkswagen potvrdil po úspěšném květnu svou dlouhodobě silnou pozici na českém trhu a díky 1432 prodaným vozům se posunul na první příčku mezi importéry.

"Květnové výsledky přispěly k posílení pozice značky Volkswagen. Díky tomu držíme vedoucí postavení mezi importéry, a to jak za prvních pět měsíců letošního roku, tak i za květen," říká Vratislav Strašil, generální ředitel společnosti Porsche Česká republika. "Skvěle se daří našim dlouhodobým bestsellerům v pořadí Golf, Polo a Passat, významně podporovaných modely Tiguan a Touran. Pozitivní vývoj a další posílení naší pozice očekáváme díky příchodu nových modelů i ve druhé polovině letošního roku," doplňuje V. Strašil.

V květnu bylo v České republice registrováno 1432 nových osobních vozů Volkswagen, což je o 16,3 % více než ve stejném období uplynulého roku, zatímco celkový trh vzrostl jen o necelých 3,9 %. Od ledna do května 2014 má Volkswagen na svém kontě 7019 registrací.

Nejprodávanějším osobním vozem Volkswagen byl v květnu Golf s 469 registracemi, na druhém místě se umístilo Polo s 276 vozy, následované modelem Passat se 182 vozy. K pozitivnímu trendu růstu prodejů osobních vozů Volkswagen přispěly také modely Tiguan (162 prodaných vozů v květnu 2014) a Touran (81 vozů), které se tradičně těší velkému zájmu zákazníků.

Zpět nahoru