21 leden 2014

Volkswagen naděloval o Vánocích v dětských domovech

Volkswagen vánoce

2014-01-21

Volkswagen naděloval o Vánocích

Divize Volkswagen a divize After Sales podpořily v rámci svých charitativních aktivit dětské domovy v České Kamenici a Unhošti. Na Štědrý den nalezly děti v obou dětských domovech pod stromečkem splněná přání v podobě hodnotných darů ze sortimentu Volkswagen Lifestyle.

Existuje mnoho dětí, které musí prožívat Vánoce v dětských domovech místo ve vlastní rodině. I tyto děti však mívají před Vánocemi své sny a přání. Například čtyřletá Klárka z Dětského domova v Unhošti si k Vánocům přála od Ježíška růžové kozačky, patnáctiletá Barbora fotoaparát a sedmiletý Filip knížku. Vedení dětských domovů se proto ve spolupráci s ochotnými dárci snaží každý rok hledat cesty, jak na tváři dětí, nacházejících se v obtížné životní situaci, vykouzlit zářivý úsměv.

S tímto cílem se oddělení servisních služeb Volkswagen After Sales rozhodlo koncem loňského roku převzít v rámci svých charitativních aktivit roli Ježíška a dětem v dětských domovech v České Kamenici a Unhošti nadělilo po konzultaci s vedením obou sociálních zařízení tašky, batohy, trička a osušky ze sortimentu Volkswagen Lifestyle v celkové hodnotě 64 000 Kč.

Pro oddělení Volkswagen After Sales není loňská vánoční nadílka ojedinělým počinem v této oblasti. S Dětským domovem "Země dětí" a Školní jídelnou v České Kamenici v Ústeckém kraji udržuje dlouhodobou spolupráci. Stejně jako v Dětském domově ve středočeské Unhošti je posláním této instituce zajišťovat výchovu, vzdělávání a sociální rozvoj dětí, které se ocitly v mezní situaci a byly z vážných důvodů odebrány rodině.

Zpět nahoru