12 leden 2015

Volkswagen na CES 2015 v Las Vegas

Volkswagen Golf R Touch

2015-01-08

Budoucnost patří důsledně propojenému automobilu s intuitivním ovládáním. S ohledem na tuto skutečnost vystavuje Volkswagen na veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show v Las Vegas (CES/od 6. do 9. ledna) s vozem Golf R Touch první kompaktní model na světě, jehož ovládací prvky lze ovládat gesty. Zatímco Golf R Touch hledí do středně vzdálené budoucnosti, představuje tzv. Connected Golf fascinující řešení současnosti. V tomto voze jsou do systému "App Connect" sloučena nejrůznější rozhraní pro chytré telefony "MirrorLink™", "Android Auto" (Google) a "Car Play" (Apple). Volkswagen plánuje uvedení nejnovějších informačních a zábavních systémů na trh v USA a Evropě již v letošním roce.

Volkswagen představuje v Las Vegas s konceptem Golf R Touch vozidlo, které přesně rozumí gestům ruky a dokáže na tyto povely reagovat. Pohybem ruky je tak možné ovládat zobrazení a funkce bez kontaktu s dotykovým displejem. Specifickým pohybem ruky směrem k čelnímu oknu se zavře posuvné střešní okno, opačným směrem se otevře. Stejně chytře funguje seřizování polohy sedadla. Vzniklo tak vozidlo, v němž tvoří člověk a technika interaktivní celek.

Connected Golf představuje maximálně propojený automobil současnosti. V nejnovější generaci informačního a zábavního systému (MIB II) slučuje systém progresivního řízení rozhraní obrovské spektrum aplikací, chytrých telefonů, tabletů a chytrých hodinek do jednoho funkčního celku. Connected Golf je kromě toho vybaven mnoha dalšími inovacemi. Navigační systém automaticky rozpoznává často projížděné trasy, i když není zapnutý, například každodenní cestu do práce, upozorňuje na možné dopravní komplikace a nabízí alternativní, volně průjezdné trasy.

Na veletrhu CES v Las Vegas představuje Volkswagen také další evoluční stupeň parkovacího asistenta "Park Assist", který byl rozšířen o funkci "Trained Parking". Vůz si naskenuje často používanou cestu k parkovacímu stání, uloží ji do paměti a následně může podporovat řidiče částečně automatizovaným ovládáním vozidla. V dalším evolučním stupni bude možné celý proces ovládat dálkově. V tomto případě bude moci řidič před důvěrně známým cílovým parkovacím stáním vystoupit, přenechat částečně automatizované řízení technice a celý proces kontrolovat dálkovým ovládáním nebo chytrým telefonem. Uvedeným způsobem bude možné také automatické vyjetí z parkovacího místa po trase uložené v paměti.

Čtvrtou novinkou, kterou Volkswagen prezentuje v Las Vegas, je e-Golf Intelligent Charge s technikou indukčního nabíjení. Vůz se automaticky připojí k nabíjecí stanici prostřednictvím nabíjecí desky. Zásuvky a kabely již nejsou zapotřebí.

Volkswagen Golf R TouchVolkswagen Golf R TouchVolkswagen Golf R TouchVolkswagen Golf R Touch Volkswagen Golf R Touch Volkswagen Golf R Touch Volkswagen Golf R Touch Volkswagen Golf R Touch Volkswagen Golf R Touch Volkswagen Golf R Touch

Zpět nahoru