18 květen 2015

Volkswagen na 34. Setkání GTI u jezera Wörthersee

Volkswagen GTI

2015-05-14

Volkswagen letos zastiňuje 33 předchozích Setkání GTI dvojitou světovou premiérou dechberoucích Golfů budoucnosti s označením Golf GTI Clubsport a Golf GTE Sport. Volkswagen katapultuje koncepci GT do budoucnosti a na příkladu studie Golf GTE Sport názorně ukazuje, co všechno lze realizovat s karoserií z uhlíkového kompozitu, nově koncipovanou přístrojovou deskou a hybridní soustavou s externím nabíjením, výkonem 295 kW/400 k a pohonem všech kol. Golf GTI Clubsport s výkonem 195 kW/265 k bude uveden do sériové výroby již v následujícím roce jako speciální edice na oslavu 40. výročí modelu GTI.

Jižní břeh rakouského jezera Wörthersee se již po více než tři desetiletí proměňuje v květnu v Mekku fanoušků GTI. A je již dlouhou tradicí, že Volkswagen pravidelně připravuje mimořádná automobilová překvapení pro návštěvníky této akce, jichž bývá až 200 000. Kromě dvou světových premiér představuje Volkswagen u jezera Wörthersee také nové Scirocco GTS* a dva mimořádné vozy Golf navržené studenty.

Golf GTE Sport přenáší tradice modelů Volkswagen GT do budoucnosti. Technicky vyspělý Golf, vyrobený z kompozitů vyztužených uhlíkovými vlákny, je poháněn celkem třemi motory, které tvoří hybridní pohon s možností externího nabíjení a celkovým výkonem 295 kW/400 k. Studie s nejvyšší rychlostí 280 km/h nechává za sebou běžné hranice mezi silničnímii vozy. Její progresivní hybridní systém v kombinaci s technicky vyspělým pohonem všech kol, lehká karoserie, optimální hodnoty aerodynamického přítlaku, velmi precizní podvozek a nová přístrojová deska inspirovaná motoristickým sportem a nevšední koncepce sedadel umožňují na závodním okruhu strhující výkony. Studie však právě tak může na povel tlačítka ujet s čistě elektrickým pohonem až 50 kilometrů s nulovými emisemi.

Golf GTI Clubsport se stane začátkem roku 2016 dosud nejvýkonnějším sériově vyráběným "GTI". Jeho motor je vyladěn na nejvyšší výkon 195 kW/265 k, který může být díky funkci "overboost" krátkodobě zvýšen o dalších 10 procent. Jubilejní model přijde na trh nejen s extrémně výkonným motorem, ale i s individualizovaným interiérem a exkluzivními karosářskými prvky. Díky inovativním aerodynamickým řešením se Golf GTI Clubsport velmi přibližuje svými senzačními hodnotami přítlaku k profesionálnímu motoristickému sportu.

V létě 2014 debutovala modernizovaná generace kultovního sportovního vozu Scirocco. Nyní na tomto základě přichází nové Scirocco GTS, které Volkswagen představuje u jezera Wörthersee v evropské premiéře. Motor verze "GTS" o výkonu 162 kW/220 k patří mezi nejoblíbenější jednotky v nabídce modelové řady Scirocco, protože sdílí konstrukční geny s motorem modelu Golf GTI. Scirocco GTS s ním zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 6,5 sekundy. Nejvyšší rychlost: 246 km/h (DSG: 244 km/h). Verze "GTS" je sériově vybavena mimo jiné novými 18" koly z lehké slitiny, speciálními nárazníky a dalšími individualizovanými prvky exteriéru i interiéru.

*Scirocco GTS: Spotřeba paliva v l/100 km: město 7,6/mimo město 5,3/kombinovaná 6,4 - 6,1; kombinované emise CO2 v g/km: 148 - 142; třída hospodárnosti: D, C

Volkswagen GTIVolkswagen GTIVolkswagen GTIVolkswagen GTIVolkswagen GTIVolkswagen GTIVolkswagen GTIVolkswagen GTI

Zpět nahoru