VW Golf Gte - nové pojetí rychlosti

Estetické ztělesnění výkonu. Jeho hospodárný charakter na první pohled určitě nepoznáte, protože uvidíte především výrazné designové prvky, které zcela jasně vypovídají o sportovních ambicích Golfu GTE.
 • Volkswagen Golf Gte - Přední pohled

  Design přídi

  Modrá barva proslula v podání značky Volkswagen jako známka efektivity. Modrá linka vedoucí pod maskou chladiče modelu Golf GTE vyjadřuje nejen smysl pro efektivitu, ale také pro aerodynamiku. Tento modrý pruh, který se táhne až k vnějším okrajům světlometů, se výborně doplňuje s modře podbarveným znakem Volkswagen. Na dynamickém a moderním výrazu dodávají přídi modelu Golf GTE LED světla pro denní svícení ve tvaru C, která jsou integrována v nárazníku. Všechny tyto prvky dohromady jasně říkají, že se jedná o vůz, který nabízí nejen hospodárnost, ale také dynamiku. Jednoduše řečeno, vůz se znakem GTE v masce chladiče, je vynikající volbou.

 • Volkswagen Golf Gte - Kola

  Kola

  Dynamický vzhled Vašeho Golfu GTE bude v neposlední řadě záviset také na výběru kol. V rámci standardní výbavy získáte 16" disky "Astana" z lehké slitiny (na obrázku vlevo), které za denního světla dodají Vašemu vozu na suverénním charakteru. Mimo to si můžete vybrat z naší nabídky příplatkových kol pro model Golf GTE, mezi která patří například "Nogaro", "Marseile" a "Rio de Janeiro"(nejsou zde zobrazena) nebo "Serron" (nejsou zde zobrazena) s větším průměrem a s modrými brzdovými třmeny, která udělají radost nejednomu řidiči se sportovními ambicemi.

 • Volkswagen Golf Gte - Led světla

  Led světla

  Světlo emitující diody (LED) spotřebovávají při svém jasném osvětlení méně elektrické energie, přičemž mají delší životnost než klasické žárovky. A právě tato technologie se skrývá za skly výrazných hlavních světlometů, které jsou propojeny tenkou modrou linkou vedoucí ve spodní části masky chladiče. Pod hlavními světlomety jsou v nárazníku integrována LED světla pro denní svícení v unikátním provedení ve tvaru C, která se ve dne starají o lepší viditelnost a tím i vyšší bezpečnost vozu. Mezi přednosti těchto světel patří mimo jiné nízká pravděpodobnost selhání a nízká spotřeba energie.


Volkswagen Golf Gte - volant

Volkswagen Golf Gte: Volant

Víceúčelový prvek

Standardně dodávaný, kůží potažený multifunkční volant pro Golf GTE zaujme kromě svého tříramenného provedení také svou všestranností: za jízdy prostřednictvím něho můžete snadno ovládat audio systém, mobilní telefon nebo multifunkční displej. Mimo to s jeho pomocí můžete regulovat činnost asistenčních systémů nebo měnit převodové stupně při sportovní jízdě, k čemuž Vám poslouží pádla řazení.
Kromě těchto rozmanitých možností využití se může tento volant pochlubit také pěkným hliníkovým dekorem a speciálním, modře podbarveným, logem GTE. Všechny tyto vlastnosti dohromady dokládají, že všestrannost nemusí být nutně komplikovaná.


Volkswagen Golf Gte - systém dobíjení

Systém dobíjení: Jednoduchost

Akumulátor elektromotoru lze dobíjet jak na veřejných nabíjecích stanicích, tak prostřednictvím běžné domácí zásuvky. Nabíjecí zásuvku, která je diskrétně ukryta pod předním znakem Volkswagen, lze dobíjet prostřednictvím napájecího kabelu (Mode 2), který je dodáván společně s vozem.

Pokud vůz nabíjíte doma, je lithium-iontový akumulátor kompletně dobit nejpozději po uplynutí 3 hodin a 45 minut; pokud použijete veřejnou nabíjecí stanici nebo nástěnnou nabíjecí stanici, může se doba nabíjení zkrátit až na 2 hodiny a 15 minut. V závislosti na jízdním stylu, vytápění, klimatizaci, osvětlení a použití dalších elektrických systémů jako je např. rádio může být dojezd vozu až 50 km, což je pro většinu lidí dostatečná vzdálenost na dojetí do práce nebo na nákup. Pokud využíváte elektřinu z obnovitelných zdrojů, můžete si užívat každodenní dojíždění s dobrým pocitem, že Váš vůz neprodukuje žádné škodlivé emise.


Volkswagen Golt Gte - osvětlení interiéru

Osvětlení interiéru: Vše v modrém odstínu

Užívejte si noční jízdy v uklidňující atmosféře: v rámci náladového modrého osvětlení můžete regulovat intenzitu osvětlení kabiny svého vozu Golf GTE jednoduše prostřednictvím centrálního displeje. Pokud si chce někdo z posádky číst, jsou vpředu i vzadu umístěny vždy dvě LED lampičky. Mimo to najdete osvětlení také v prostoru pro nohy předních cestujících. Celkově prosvětlenou atmosféru v interiéru dotvářejí světelné proužky v dekorativním obložení dveří a osvětlení loketních opěrek a klik dveří.


Volkswagen Golf Gte: Interiér a Exteriér

 • Volkswagen Golf Gte - kožená výbava

  Kožená výbava

  Pokud dáváte přednost klasickému stylu, se vší pravděpodobností budete nadšeni z koženého čalounění "Vienna", v rámci kterého budete rozmazlováni špičkovými sportovními sedadly řidiče a spolujezdce, která nejen, že jsou kompletně čalouněna měkkou kůží "Vienna", ale navíc nabízejí funkci vyhřívání. Dopřejte si sedadla z ušlechtilého černého materiálu s kontrastním modrým prošíváním.

 • Volkswagen Golf Gte - sportovní sedadla

  Sportovní sedadla

  Pokud rádi jezdíte rychle, pak potřebujete opravdu dobrá sedadla. Z tohoto důvodu je Golf GTE již ve standardu vybaven špičkovými sportovními sedadly, která Vám mimo pohodlného usazení poskytnou také vynikající boční oporu. Řidič a přední spolujezdec si navíc mohou individuálně nastavit výšku sedadla a na přání se mohou nechat hýčkat funkcí vyhřívání. Mimo to tato pohodlná sedadla perfektně zapadají do celkového designu kabiny: jejich střední části jsou čalouněny textilním materiálem s károvaným vzorem "Clark" s modrými prvky, které společně s modrým prošíváním symbolizují efektivitu modelu Golf GTE.

 • Volkswagen Golf Gte - design boků

  Design boků

  Při pohledu zboku vyniká pevný charakter modelu Golf GTE. Rozšíření v oblasti prahů opticky spojuje vůz se silnicí a umocňuje dojem silného a dynamického auta. Čtyřdveřové provedení zas vypovídá o praktické stránce vozu, který je připraven na cestování s přáteli nebo s rodinou. Aby bylo zcela jasné, že se jedná o Golf s přidanou hodnotou, je na každém z předních blatníků umístěn znak GTE.


Ceníky a data

Ceník Volkswagen Golf GTE

Katalog VW Golf GTE (2,2 MB)

Technická data VW Golf GTE

Konfigurátor Volkswagen Golf GTE

Nové skladové vozy Volkswagen Golf GTE

Ojeté a předváděcí vozy VW Golf GTE - prověřené vozy Das WeltAuto


Volkswagen Golf Gte - Asistenční systémy

Volkswagen Golf Gte: Asistenční systémy

Technologie, která Vám na cestách zajistí komfort

Smyslem asistenčních systémů je zajistit řidičům vyšší jízdní komfort a podporovat je v kritických situacích. Svůj vůz Golf GTE můžete v závislosti na svých preferencích vybavit celou řadou těchto pomocníků.

Například Asistenční systém "Front Assist" včetně funkce automatického nouzového brzdění ve městě bude stále sledovat bezpečný odstup od vozidel před Vámi a v případě potřeby Vás upozorní na nebezpečnou situaci. V případě nouze vůz předpřipraví brzdy nebo začne automaticky sám brzdit. Každodenní praktickou pomoc nabízí také Parkovací asistent, který se v rámci svých technických možností postará o veškeré manévrování v rámci příčného nebo podélného parkování Vašeho Golfu GTE. Pokud rádi parkujete sami, jistě Vám bude užitečný náš asistent "Rear Assist", který na displeji audio nebo navigačního systému promítá obraz zachycený kamerou umístěnou v zadní části vozu.

Na dlouhých cestách zas oceníte pomoc tempomatu, který v závislosti na stoupání či klesání silnice udržuje stále stejné tempo jízdy. Úkolem Asistenta pro udržování vozu v jízdním pruhu je v rámci svých technických možností Vás upozornit, že se vůz začíná vychylovat z daného jízdního pruhu. I tento systém samozřejmě zasáhne v případě, že řidič na výstrahu nereaguje: a to jemnou korekcí řízení.

Vyžadujete ještě více komfortu a bezpečnosti? Pak je tu pro Vás Dynamická regulace dálkových světel "Dynamic Light Assist", která Vám za jízdy po setmění zajistí optimální osvětlení. Stačí jen, abyste zapnuli dálková světla, která náš systém vždy automaticky ztlumí, aby nedocházelo k oslňování ostatních účastníků silničního provozu.


Volkswagen Golf Gte - navigace

Navigace

Pohodová cesta do cíle

Díky displeji volitelného audio a navigačního systému "Discover Pro", který má úhlopříčku velkorysých 20,3 cm, budete vždy v obraze. Vzhledem k dotykové technologii tohoto barevného displeje je ovládání navigačních funkcí hračkou. Mimo to lze tento navigační systém, ke kterému je možné připojit i mobilní telefon, ovládat také prostřednictvím hlasu, takže nemusíte vůbec spouštět zrak z vozovky. Systém, který reaguje na názvy různých míst a ulic, vypočítá trasu na základě vyslovených pokynů.

Kromě DVD mechaniky, díky níž lze na displeji přehrávat také videa*, nabízí tento systém i několik dalších mediálních rozhraní. Například je zde bezdrátová technologie Bluetooth, která umožňuje telefonovat s Vaším mobilním telefonem přes reproduktory a integrovaný mikrofon palubního audio systému. Aby bylo možné poslouchat hudbu uloženou v externím zařízení, je možné vložit do příslušného slotu SD paměťovou kartu se soubory ve formátu MP3 nebo prostřednictvím portu AUX připojit k systému smartphone nebo MP3 přehrávač. Při poslechu MP3 souborů se mohou zobrazovat i obaly příslušných alb, přičemž lze dokonce sledovat i video podcasty*.

*Video lze přehrávat pouze v případě, že vůz stojí.


Volkswagen Golf Gte - motory TSI

Motory: Týmová práce

Model Golf GTE v sobě spojuje to nejlepší z obou světů: jeho téměř nehlučný elektromotor se úžasně doplňuje s inovativním benzínovým motorem 1.4 TSI s přímým vstřikováním a s výkonem 110 kW (150 koní), který představuje standardní BlueMotion technologii typickou svou působivou dynamikou a nízkou spotřebou paliva. Při zapojení obou motorů naráz dosáhne vůz na systémový výkon 150 kW (204 koní), přičemž se může pochlubit impozantním max. točivým momentem 350 Nm.
Z 0 na 100 km/h zrychlí Golf GTE během pouhých 7,6 vteřin a může pokračovat až do maximální rychlosti 222 km/h. Že tento sportovní jízdní zážitek nemusí jít nutně na vrub životního prostředí dokazuje spotřeba paliva modelu Golf GTE, která v kombinovaném provozu činí pouhých 1,7 - 1,5 litrů a 12,4 - 11,4 kWh na 100 kilometrů. Emise CO2 dosahují při kombinovaném provozu 39 - 35 g/km. V elektrickém režimu, kdy nedochází k lokální produkci emisí, nabízí Golf GTE dojezd až 50 kilometrů. Celkový dojezd s využitím spalovacího motoru činí 939 kilometrů.


Rozměry modelu VW Golf GTE a technické údaje


 • testovaci-jizda

Někteří nesprávně říkají: Wolkswagen Golf, Wolksvagen Golf

Zpět nahoru