26 duben 2015

Volkswagen Golf 7 - sedmá generace VW Golfu a názory na něj

Volkswagen Golf

2015-04-26

Volkswagen Golf 7 - názory

Nová generace VW Golf nenechává nikoho na pochybách, že se opět jedná o velmi zajímavý premiérový díl již 38 let trvajícího seriálu, kterého se aktivně zúčastnilo již více než 29 miliónů zákazníků, kteří podlehli kultovnímu vzhledu této legendy a koupili si svůj VW Golf.

Ani 7. generace Golfu neztratila jasné rysy, podle kterých VW Golf bezpečně poznáte na první pohled. Zvýrazněné prolisy karoserie a jemně stoupající linie oken přidává novému modelu na eleganci a skryté dravosti.

Kromě nového designu se může nový VW Golf sedmé generace pochlubit velmi atraktivními vlastnostmi, kterými se liší od svého předchůdce. Přes zajištění vyšší bezpečnosti je nový model až o 100 kilogramů lehčí a až o 23% úspornější než předchozí generace. Delší rozvor opět umožnil zvětšit prostor pro cestující, a zkrácené převisy vpředu i vzadu zvýšily stabilitu a ovládání vozu. Také zavazadlový prostor je větší o 30 litrů a jeho snížený práh je pouhých 665 pohodlných mm nad zemí. I z toho je vidět, že se tvůrci nového Golfu nesoustředili jen na výkonem podepřený moderní design, ale také na komfort cestujících a celkovou užitkovost vozu.

Nyní je možné získat tento model i ve verzi Comfort Edition.
VW Golf Maraton Edition

Model Volkswagen Golf 7 získal v roce 2013 ocenění Car of The Year 2013


Chtěli byste nový VW Golf?

Volkswagen Golf

Přesně tak jsme se zeptali několika našich přátel, abychom se dozvěděli, jak vnímají nový model potenciální zákazníci.

Z diskuse nakonec vyplynuly některé velmi zajímavé postřehy. Shodnete se s někým v níže uvedené diskusi?

Já a nový VW Golf k sobě prostě patříme!

Tak začala interpretovat svůj názor Klára, které je 22 let a právě dokončuje studium na vysoké škole. „Nejsem zastánkyní názoru, že žena potřebuje malé autíčko, aby s ním mohla všude pohodlně zaparkovat. Myslím, že VW Golf je tak akorát středně velký, takže se ho nebojím řídit, ale zároveň u okolí vzbuzuje dostatečný respekt. Co se mi na novém modelu VW Golf líbí nejvíce je to, jak mi sluší. Já mu dodávám dívčí lehkost a on podtrhne moji schopnost poradit si s dravostí, kterou se jakoby zdráhá ukázat. Dohromady jsme prostě sexy“.

150 koní za 4,5 litru, to je paráda!

Údaj o výkonu a spotřebě dvoulitrového TDI donutily Martina k hlasité reakci. „VW Golf je pro mne optimální, víceúčelový vůz. Je vhodný jak pro mne, tak i pro manželku. Je dostatečně ovladatelný i pro dceru, která si již občas potřebuje půjčit auto, a zároveň dost bezpečný ve všech situacích.“ Martinovi je 45 let a je majitelem malého autoservisu a hlavou čtyřčlenné rodiny. „Mně se hlavně líbí těch 150 koní. S takovým motorem, jako je 2.0 TDI s rychlou DSG převodovkou může být řízení i slušným adrenalinovým zážitkem. Navíc výbava Highline obsahuje vše, co bych si v autě přál mít. Nový VW Golf je úsporný a dravý zároveň.“


To je nádhera!

Volkswagen Golf

Tak s úsměvem reagoval Ivo (65 letý finanční poradce), když poprvé spatřil nový VW Golf. Jeho žena Miluška začala vzpomínat na první VW Golf, ve kterém jezdili před pětatřiceti lety, a na jejího miláčka, VW Golf GTI z roku 1985, ve kterém toho tolik zažili… „Dnes je to úplně jiný vůz. 7 airbagů v základní výbavě, chytrý tempomat s omezovačem, elektronická ruční brzda, stabilizační systémy, nastavitelná sedadla, 2-zónová klimatizace, všechna okna v elektrice, hlídání tlaku v pneumatikách, a dokonce palubní počítač se systémem rozpoznání únavy řidiče. O takovém komfortu se nám tenkrát ani nezdálo...“ zakončil Ivo výčet technických vlastností. Vždyť které auto má takovou tradici, jako VW Golf?“.

Pobavili jste se? Souhlasíte s někým? Zkuste si vybrat některou z charakteristik nového VW Golf, které jsme slyšeli od našich přátel. Pro český trh je model Volkswagen Golf 7 dodávat s výbavou, která sériově například obsahuje:

  • FM rádio
  • Slot na SD-kartu
  • palubní počítač
  • elektronickou parkovací brzdu vč. funkce auto-hold
  • systém start/stop
  • variabilní zavazadlový prostor
  • a spoustu další...

Volkswagen Golf sedmé generace

Zpět nahoru