Důvěrně známá budoucnost - Nový e-Golf

Čistě elektrický
 • Volkswagen e-Golf - Komfort

  Komfort
  Jít novou cestou a přesto přitom pohodlně sedět

  V ergonomicky uspořádané kabině se vždy zorientujete tím nejlepším způsobem, ovládání vozu tak bude zcela intuitivní. e-Golf zaujme samozřejmě také vysoce kvalitními materiály a jejich prvotřídním zpracováním.

 • Volkswagen e-Golf - Pohon

  Pohon
  Bez hluku. Bez emisí. Bez údržby. Pohon vozu e-Golf

  Základem inovativní technologie pohonu je elektromotor, který je doplněn technologií rekuperace. Ta zajišťuje ukládání energie uvolněné při brzdění a příkladně tak naplňuje podstatu filozofie "Think Blue." Díky spotřebě pouhých 12,7 kWh na 100 km je e-Golf navíc nejúspornějším elektromobilem ve své třídě.

  Je proto ohromující, jaká dynamika se v něm při tak nízké spotřebě skrývá. e-Golf vyvíjí nejenom rovnoměrný kroutící moment v celém rozsahu otáček, ale dosahuje také impozantního zrychlení - z 0 na 60 km/h za pouhých 4,2 sekundy.

  Na radost se jménem e-Golf se však můžete také spolehnout. A platí to nejen pokud jde o jeho vyzrálou technologii, která je garantována, ale také jedná-li se o spolehlivost baterie, na kterou je poskytována osmiletá záruka. Ta je navíc konstruována tak, aby - aniž by jakkoli omezovala nabídku místa - byla ve voze ideálně umístěna a byla přitom nejlepším možným způsobem chráněna při případné kolizi.

 • Volkswagen e-Golf - Světlomety tvořené LED diodami

  Světlomety tvořené LED diodami
  Světlo čelní partie

  Jedná-li se o téma efektivity stojí e-Golf nepochybně v tom nejlepším světle. Postarají se o to jeho světlomety, které jsou tvořené pouze LED diodami. Ty vyzařují světlo, jehož barva je podobná barvě světla denního a které mají mnohem větší světelný výkon při nižší spotřebě energie. Modrá designová e-linie, která probíhá pod světlomety až k víku kapoty, pak akcentuje výraz čelní partie vozu.


Čistě elektrický
 • Volkswagen e-Golf - C-signatura

  C-signatura
  Vidět a být viděn

  Typický design automobilů Volkswagen. Výrazně tvarovaná světla pro denní svícení tvořená LED diodami uspořádanými v charakteristickém tvaru písmene "C", jsou nejen cenným příspěvkem k bezpečnosti, ale také prvkem, díky kterému se e-Golf stává centrem pozornosti.

 • Volkswagen e-Golf - Možností nabíjení

  Možnosti nabíjení
  S plnou energií

  e-Golf má nejen spoustu vynikajících vlastností, ale lze u něj využít také různé možnosti nabíjení. Aby jeho mobilita nebyla ničím omezena, musí být pro jeho interní lithium-ion baterii k dispozici vždy dostatečné množství energie.

  Jednou z variant, jak nabíjet e-Golf, je připojení k běžné domovní elektrické zásuvce prostřednictvím nabíjecího kabelu se síťovou vidlicí. Nabíjení tímto způsobem trvá 13 hodin. Dále se můžete rozhodnout pro instalaci tzv. "wallboxu", který Vám zajistí maximální komfort i maximální možný výkon pro nabíjení baterie. Jeho pomocí tak i u Vás doma zkrátíte čas nabíjení až na osm hodin. Podobné podmínky pro nabíjení nabízí také veřejná nabíjecí stanice využívající střídavý proud. I zde je nabíjecí čas přibližně osm hodin.

 • Volkswagen e-Golf - Dojezd

  Dojezd
  Čistá hospodárnost

  Ten, kdo myslí na budoucnost, myslí také na udržitelný rozvoj. S modelem e-Golf jsme učinili další velký krok tím správným směrem. Jeho dojezdová vzdálenost, kterou ujede na čistě elektrický pohon a která se v praxi pohybuje od 130 do 190 km, z něj činí ideálního společníka pro všední dny. Vždyť přibližně 80 procent všech řidičů neujede denně více než 50 km.*

  Dojezdovou vzdálenost vozu e-Golf je možné prodloužit prostřednictvím volby jízdního profilu ECO nebo ECO+. A stačí k tomu pouhý stisk jednoho tlačítka. V módu ECO+ je dosažena maximální dojezdová vzdálenost, ovšem za cenu menšího zrychlení a omezené maximální rychlosti jízdy. Při tomto nastavení je také vypnuta klimatizace "Climatronic". Naproti tomu mód ECO je optimálním řešením pro řidiče, který klade důraz na dojezdovou vzdálenost, ale nechce se přitom vzdát agilního jízdního chování ani komfortu. Maximální rychlost jízdy v tomto módu je omezena na 115 km/h a klimatizace v něm pracuje se sníženým výkonem. Při dostatečném stavu nabití baterie je samozřejmě možné i při nastavení profilů ECO nebo ECO+ jet vyšší rychlostí - například při předjíždění nebo rychlé změně jízdního pruhu.

  * Zdroj: "Mobilität in Deutschland", Spolkové ministerstvo dopravy a městského rozvoje, 2002 a 2008.


Ceník VW e-Golf

Ceník modelu Volkswagen e-Golf

Katalog VW e-Golf (2,2MB)

Technická data VW e-Golf

Konfigurátor modelu Volkswagen e-Golf

Nové skladové vozy Volkswagen e-Golf

Ojeté a předváděcí vozy VW e-Golf - prověřené vozy Das WeltAuto


Rozměry modelu VW e-Golf a technické údaje


 • testovaci-jizda
Zpět nahoru