25 září 2014

Volkswagen Beetle GRC oslavil závodní premiéru v Los Angeles

Volkswagen Beetle GRC

2014-09-24

Společnosti Volkswagen of America a Andretti Autosport odhalily koncem června závodní vůz Volkswagen Beetle GRC s výkonem 400 kW (544 k) a pohonem všech kol, který o víkendu oslavil svou závodní premiéru. Tanner  Foust (USA) se poprvé posadil za volant extrémního Brouka v sedmém a osmém závodu mistrovství Global Rallycross USA v Los Angeles. Je to debut, na který se fanoušci motoristického sportu a příznivci značky Volkswagen velmi těšili. Beetle GRC okouzlil svým neobyčejným vzhledem, výrazným zvukem přeplňovaného motoru 1,6 litru a speciální technikou, vyvinutou pro rallyecross.

"Jsme velmi napnutí a dokonce i trochu nervózní z toho, že Beetle nyní oslaví v Los Angeles svůj debut v rallyecrossu," říkal před startem Jost Capito, ředitel oddělení Volkswagen Motorsport před závodem. "V uplynulých měsících jsme společnými silami pracovali na tom, abychom tento jedinečný závodní vůz postavili na kola, a už se nemůžeme dočkat, až ho poprvé uvidíme v ostré akci. Zbývající podniky seriálu Global Rallycross USA v letošním roce jsou velmi cenné, protože v nich budeme moci s tímto zcela novým vozem nasbírat zkušenosti a optimálně ho připravit na sezonu 2015."

Vývoj vozu Volkswagen Beetle GRC probíhal v rámci koncernu Volkswagen jako projekt společnosti Volkswagen of America s podporou oddělení Volkswagen Motorsport. Beetle GRC bude v mistrovství Global Rallycross USA nasazován legendární závodní stájí Andretti Autosport.
Beetle GRC vychází z třetí generace modelu Beetle. Je vybaven řadovým čtyřválcem o výkonu 400 kW (544 k), závodní šestistupňovou sekvenční převodovkou, samosvornými diferenciály s lamelovou spojkou na přední a zadní nápravě a vzpěrami McPherson s tlumiči ZF. Beetle GRC zvládne sprint z nuly na 100 km/h za cca 2,2 sekundy a ve velmi intenzivní akceleraci pokračuje až k nejvyšší rychlosti 200 km/h. Také jeho zevnějšek je pozoruhodný. Široké blatníky, velký zadní spoiler, nízká střešní hrana a přední partie se vyznačují agresivně sportovním vzhledem. Designérům značky Volkswagen se zároveň podařilo zachovat nezaměnitelné tvary kultovního vozu.

Tanner Foust (USA) v Los Angelese předvedl hned první den, jak rychlý je tento vůz, zajetím nejrychlejšího času v jedné z kvalifikačních jízd. "S Beetlem jsme na této trati nasbírali hodně zkušeností a dosáhli jsme několika nejrychlejších časů. Nyní už se těším na další podnik v Seattlu", řekl Foust.

Volkswagen Beetle GRCVolkswagen Beetle GRCVolkswagen Beetle GRC

Zpět nahoru