23 říjen 2015

Úspěšný start nového modelu Volkswagen Touran na českém trhu

Nový Volkswagen Touran

2015-10-22

VW Touran na českém trhu

Nový Volkswagen Touran úspěšně převzal po svém předchůdci pozici bestselleru. Zákazníky přesvědčuje svým důsledným zaměřením na rodinu, ať se jedná o atraktivní a praktický design s prostorným interiérem a příkladnou variabilitou, nebo inovativní technologie zaměřené na rodinu.

"Přestože je nový Touran u českých prodejců teprve několik dní, registrujeme již více než 600 objednávek. To je mimořádně úspěšný start," dokládá čísly skvělé přijetí nového kompaktního MPV českými zákazníky Daniel Harant, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika.

Nový Volkswagen Touran je na českém trhu k dispozici ve dvou stupních výbavy Comfortline a Highline za ceny již od 555 900 Kč. Na výběr jsou zatím dva zážehové a dva vznětové motory s výkonem 81 kW (110 k) nebo 110 kW (150 k) a průměrnou spotřebou od 4,4 do 5,4 l/100 km. Brzy je doplní výkonnější varianta většího z dieselů, která nabídne výkon 140 kW (190 k). Velmi bohatá výbava zahrnuje nejmodernější inovace v oblasti komfortu, bezpečnosti a informačních a zábavních systémů.

Předchozí generace modelu Volkswagen Touran byla skutečným bestsellerem a její celosvětový prodej se vyšplhal k dvěma milionům vozů. V České republice si Touran našel 8000 spokojených zákazníků. Touran si vybudoval skvělou pověst ideálního rodinného vozu mimořádně prostorným a všestranně variabilním interiérem, příkladnou bezpečností, skvělým komfortem a spolehlivou technikou.

Nový Touran na odkaz svého úspěšného předchůdce důsledně navazuje a ve všech ohledech zvedá laťku ve svém segmentu o pořádný kus výše. Již v sériové výbavě vstupní linie Comfortline jsou zahrnuty moderní asistenční systémy, jako je Front Assist s funkcí nouzového brzdění City Brake nebo multikolizní brzda. Highline nabízí navíc adaptivní tempomat ACC s automatickým udržováním bezpečné vzdálenosti od vpředu jedoucího vozidla.

Zákazníci oceňují na kompaktním víceúčelovém modelu Volkswagen Touran mimo jiné rozmanité možnosti individualizace výbavy. Kromě dalších asistenčních systémů, mezi něž patří například Park Assist pro automatizované řízení při parkování, asistenti dálkových světlometů Light Assist a Dynamic Light Assist, asistent Side Assist pro monitorování slepého úhlu, asistent pro jízdu v dopravní koloně, asistent Trailer Assist pro manévrování s přívěsem nebo zadní kamera Rear Assist, mohou výbavu svého vozu rozšířit také o nejmodernější řešení v oblasti konektivity.

Základem je druhá generace modulárních informačních a zábavních systémů s dotykovým displejem, která umožňuje připojení nepřeberného množství chytrých telefonů, tabletů i dalších multimediálních zařízení a využívání užitečných aplikací prostřednictvím nových rozhraní App Connect a Media Control a internetových služeb Car-Net Guide & Inform. Připojení k internetu je možné zajistit hned několika způsoby - prostřednictvím hotspotu WLAN, dále SIM karty s datovým tarifem a v případě navigačních systémů Discover Pro a Discover Media také pomocí USB modulu CarStick. Komfort a bezpečnost na palubě nového modelu Touran zajišťuje také hlasové ovládání důležitých funkcí vozu.

Rodinné cestování usnadňuje a zpříjemňuje také aplikace Cam Connect, která přenáší obraz dění v zadní části interiéru prostřednictvím systému GoPro, a funkce elektronického zesilování hlasu, usnadňující komunikaci mezi cestujícími uvnitř vozu prostřednictvím mikrofonu systému handsfree a reproduktorů vozidla.

Nejvyšší úroveň bezpečnosti rodinného MPV Volkswagen Touran potvrdilo pětihvězdičkového hodnocení v nezávislých testech organizace Euro NCAP. Nový Touran, který je připraven u českých prodejců k testovacím jízdám, tak potvrzuje svou pověst ideálního rodinného vozu, který přebírá po svém předchůdci ambici stát na samém vrcholu žebříčku v segmentu kompaktních MPV.

Více o modelu VW Touran

Nový VW TouranNový VW TouranNový VW TouranNový VW Touran - InteriérNový VW Touran - InteriérNový VW Touran - InteriérNový VW Touran - Interiér

Zpět nahoru