06 únor 2014

Taigun slaví asijskou premiéru Dillí

Volkswagen SUV Taigun

2014-02-06

Volkswagen Taigun

Volkswagen představuje na autosalonu Auto Expo 2014 v Novém Dillí (5. až 11. února) zdokonalenou verzi studie SUV Taigun. Mezi výjimečné rysy tohoto konceptu patří kompaktní rozměry, prostorný interiér, technicky vyspělý motor s nízkou spotřebou a vně umístěné náhradní kolo.

V porovnání s prvním konceptem, který byl představen na autosalonu v brazilském São Paulu, se nové SUV (Sport Utility Vehicle) odlišuje novou zadní partií, která nese vně umístěné náhradní kolo. Robustní charakter zdůrazňuje rovněž obložení bočních prahů, lemy podběhů kol a ochranné lišty na náraznících. Naproti tomu moderní siluetu podtrhují světlomety LED zapuštěné do podélných střešních nosičů.

Studie ve svém prostorném interiéru ukazuje, jak si Volkswagen představuje velmi kvalitní, cenově dostupné a variabilní kompaktní SUV s rozmanitými možnostmi využití. Design, povrchy a uspořádání ovládacích prvků v interiéru tvoří společně s potahy sedadel v oranžovém a béžovém odstínu a četnými ozdobnými prvky z matně eloxovaného hliníku svěží a mladistvý kontrast.

Čtyřmístný Taigun je poháněn novým motorem 1.0 TSI o výkonu 81 kW/110 k, který v průměru spotřebuje pouhých 4,7 l/100 km (emise CO2: 110 g/km). Úsporná poháněcí jednotka rozšiřuje rodinu zážehových tříválců o techniku přímého vstřikování benzinu a přeplňování turbodmychadlem. Volkswagen s ní otvírá novou kapitolu své strategie downsizingu. Mezi zásadní přednosti patří nejen velmi nízká hmotnost a hospodárný provoz, ale také značná hnací síla ve velkém rozpětí provozních otáček, což dokládá maximální točivý moment 175 N.m, dostupný již při 1500/min.

 • Volkswagen SUV Taigun - exteriér

  Volkswagen Taigun - Exteriér

 • Volkswagen SUV Taigun - zadní dveře

  Volkswagen Taigun - Exteriér - zadní dveře

 • Volkswagen SUV Taigun - Exteriér - Kufr

  Volkswagen Taigun - Exteriér - Kufr


 • Volkswagen SUV Taigun - interér

  Volkswagen Taigun - Interiér

 • Volkswagen SUV Taigun - Palubní deska

  Volkswagen Taigun - Palubní deska

 • Volkswagen SUV Taigun - Pohled

  Volkswagen Taigun - Pohled

Zpět nahoru