Nový VW Touran 2015 - rodina je pěkná jízda

Působivá dynamika a vynikající funkčnost: Touran dodá šedi všedních dnů nový náboj

Touran jako rodinný společník na cesty. Nový Volkswagen Touran byl nezávislou organizací Euro NCAP ocenněn jako nejbezpečnější kompaktní MPV.

Tourana si můžete pořídít i na operativní leasing za 9 599,- Kč


 • Nový Volkswagen Touran - Exteriér

  Exteriér: Na jeho podařený vzhled je příjemný pohled

  Je příjemné být viděn v novém voze Touran - a příčinou nejsou jen velké plochy skel jeho oken. Díky linii střechy, která klesá směrem k zádi vozu, působí dynamickým a sebejistým dojmem; jeho výrazná silueta v sobě přitom skrývá velkorysý prostor a temperament, jenž doprovází jeho kompaktní tvary. Jeho nadčasový vnější design však slouží zejména jednomu účelu - zajistit Vám co možná nejvíce prostoru pro vše co je Vás důležité, a to z překvapivě malé půdorysné plochy. Nový Touran je tak velmi příjemně ovladatelný ve městě a současně oplývá komfortem při dlouhém cestování na dovolenou. Jeho kvality oceníte znovu a znovu každý den.

 • Nový Volkswagen Touran - Interiér

  Interiér: Sem nastoupí každý rád

  Nový Touran potěší svým inteligentním designem interiéru a velkorysou nabídkou místa. Díky třem plnohodnotným sedadlům ve druhé řadě a dvěma samostatným sedadlům ve třetí řadě, která je součástí výbavy na přání, získají Vaši přátelé i rodina spoustu prostoru.

  Plochý středový tunel zajišťuje snadný přesun ve druhé řadě sedadel a pohodlný prostor pro nohy i na prostředním sedadle. Třetí řada sedadel je pak velmi lehce přístupná díky funkci "Easy Entry". A v případě, že nepotřebujete místo pro cestující, lze zadní sedadla sklopit a vytvořit tak rovnou plochu.

  Velmi praktická je také multifunkční středová konzola, která je součástí sériové výbavy nového vozu Touran od linie Comfortline a která kromě střední loketní opěrky poskytuje také odkládací prostor pro nápoje, mobilní telefon a vše, co potřebujete mít stále po ruce. Středová konzola je na přání k dispozici i pro linii Touran Trendline.

  Komfortu byla věnována velká pozornost také na místě řidiče. Ovládací prvky, jako např. volitelné rádio nebo navigační systém či klimatizace jsou natočeny směrem k řidiči a zaručují tak velmi pohodlnou manipulaci.

 • Nový Volkswagen Touran - Panoramatické okno

  Panoramatické výklopné/posuvné střešní okno

  Panoramatické výklopné/posuvné střešní okno propouští do interiéru nového vozu Touran příjemné světlo a díky volnému výhledu z vozu udělá radost i nejmenším pasažérům. Okno s plochou téměř 1,4 m² lze snadno během jízdy ovládat prostřednictvím stisku tlačítka a zajistit tak přísun čerstvého vzduchu do interiéru. Přitom máte možnost přední díl okna buď pouze vyklopit, nebo ho posunout dozadu nad zadní díl okna.

  Panoramatické výklopné/posuvné střešní okno však má ještě jednu pozoruhodnou vlastnost, kterou je integrované nepřímé osvětlení. Při otevřených dveřích je tak interiér vozu osvětlován nepřímým světlem, které se po zavření dveří pomalu zhasne.


Nový Volkswagen Touran - multifunkční středová konzola

VW Touran Multifunkční středová konzola

Aby vše mělo své místo

Multifunkční středová konzola pro linii Comfortline, která je součástí sériové výbavy zajistí, aby vše potřebné bylo stále na dosah jak z předních sedadel, tak i ze sedadel druhé řady. Její součástí jsou dva držáky nápojů společně s odkládací přihrádkou vpředu a navíc zahrnuje také malou síťovou kapsu v prostoru pro nohy předního spolujezdce, do které lze uložit ploché předměty, jako např. knihy nebo tablet. Středová loketní opěrka, kterou je možné nastavit jak na výšku, tak i v podélném směru, zahrnuje prostornou odnímatelnou odkládací přihrádku, do které lze uložit například CD disky. Ve spojení rozhraním pro mobilní telefon "Comfort" se odkládací přihrádka před řadicí pákou využívá pro uložení mobilního telefonu, který je po uložení do přihrádky prostřednictvím indukční vazby spojen s vnější anténou vozu.

Sedět na zadním sedadle není vůbec nevýhodné, ale právě naopak. Z tohoto místa je totiž možné ovládat třízónovou klimatizaci "Pure Air Climatronic" (sériová výbava) a nastavit také výdechy její ventilace. Dvanáctivoltová elektrická zásuvka poskytuje mnohostranné využití a velká odkládací zásuvka přispívá k udržení pořádku. Na přání zde může být umístěno také USB rozhraní, které zajistí datovou komunikaci se systémem "Volkswagen Media Control" a lze je také využít k nabíjení chytrých mobilních telefonů nebo tabletů. Stížnosti na vybité baterie tak v novém voze Touran patří minulosti.


Nový Volkswagen Touran - Třízónová klimatizace „Pure Air Climatronic“

Třízónová klimatizace „Pure Air Climatronic“

Dobré klima na všech místech

Plně obsazený automobil a přitom každý cestující má svou vlastní představu o teplotě: Jednomu je moc horko, druhému zima a třetí si přeje spoustu čerstvého vzduchu. Klimatizace "Pure Air Climatronic", jež je součástí sériové výbavy, dělí interiér vozu Touran na tři nezávislé teplotní zóny pro řidiče, spolujezdce a cestující na zadních sedadlech a dokáže tak reagovat na individuální potřeby. Teplotu vzadu je přitom možné jednoduše regulovat z druhé řady sedadel prostřednictvím ovládacího panelu na zadní straně střední loketní opěrky. Řidič navíc může vybírat z různých přednastavených profilů, které přizpůsobují inteligentní elektronické řízení klimatizace "Pure Air Climatronic" - například volba profilu "Mírná" omezuje intenzitu proudění vzduchu a je vhodná v případě, že na sedadle cestuje malé dítě.

Některé složky vnějšího vzduchu nejsou v interiéru vozu žádoucí. Proto je klimatizace "Pure Air Climatronic" vybavena anti-alergenním filtrem s náplní z aktivního uhlíku a také senzorem kvality nasávaného vzduchu. Praktickou vlastností klimatizace "Pure Air Climatronic" je také chlazená přihrádka spolujezdce, která zajistí, aby Vaše občerstvení bylo uchováno v čerstvém stavu. Pro linii výbavy Highline je klimatizace "Pure Air Climatronic" součástí sériové výbavy.


Nový Volkswagen Touran - Komfort sezení vzadu

Nový Touran - Komfort sezení vzadu

Spousta místa ve druhé řadě sedadel

Maximální místo pro nohy, nebo větší zavazadlový prostor? V novém voze Touran máte možnost volby, protože tři samostatná komfortní sedadla ve druhé řadě lze optimálně přizpůsobit Vašim aktuálním potřebám. Sedadla je možné posunout v podélném směru o 200 mm, sklon jejich opěradel lze individuálně nastavit a od linie výbavy Comfortline je ve středním sedadle navíc integrována sklopná loketní opěrka, kterou můžete použít v případě, že na zadních sedadlech sedí pouze dva cestující.

Třetí řada sedadel, jež se dodává na přání, zahrnuje dvě sedadla, na kterých mohou pohodlně cestovat i dospělí pasažéři. Díky systému pro usnadnění nastupování "Easy Entry" je na sedadla třetí řady velmi snadný přístup. V případě, že aktuálně nejsou potřeba, je lze sklopit a přeměnit na rovnou ložnou plochu. Na všech sedadlech druhé i třetí řady jsou k dispozici také úchyty ISOFIX, jejichž prostřednictvím můžete k sedadlům bezpečným způsobem ukotvit dětské sedačky. Všechna sedadla jsou rovněž sériově vybavena signalizací nezapnutých bezpečnostních pásů, která Vás informuje, zda je sedadlo obsazeno a varuje Vás v případě, že cestující na něm není připoután.

Zadní strany opěradel předních sedadel a sedadla druhé řady jsou čalouněna umělou kůží, která se velmi snadno udržuje v čistotě. Nízký středový tunel zajišťuje malým i velkým cestujícím, snadný přístup na sedadla a pohodlné sezení. Od linie Comfortline jsou sériově na zadních stranách opěradel předních sedadel umístěny sklopné a výškově nastavitelné stolky a praktické úložné kapsy. Ještě více komfortu pak poskytuje nabídka výbavy na přání, která zahrnuje např. vyhřívání sedadel nebo sluneční rolety pro okna druhé řady sedadel.


TECHNOLOGIE a bezpečnost: Aktivní ochrana cestujících a komfort

 • Nový Volkswagen Touran - Side Assist

  Side Assist - Kryje Vám záda

  Ať jedete sami nebo s celou rodinou: Asistent pro změnu jízdního pruhu "Side Assist" (výbava na přání) Vás podporuje - v rámci možností daných systémem - při změně jízdního pruhu na víceproudové komunikaci. Systém je aktivní od rychlosti 30 km/h a pomocí radarových senzorů monitoruje dopravní situaci za vozem. V případě, že v průběhu změny jízdního pruhu radar zaregistruje v prostoru tzv. mrtvého úhlu jiné vozidlo nebo vozidlo, které se zezadu rychle přibližuje, varuje řidiče opticky signalizací ve vnějším zpětném zrcátku.

  Senzory systému "Side Assist" jsou smysluplným způsobem využívány také asistentem pro "vyparkování". V situaci, kdy couváte na nepřehledném místě z řady stojících vozidel, systém do určité vzdálenosti identifikuje vozidla, která se k Vám zezadu blíží a prostřednictvím akustického signálu Vás před nimi varuje. V případě nebezpečí pak v rámci daných možností dokonce brzdí automobil. V ideálním případě tak zabrání kolizi nebo alespoň zmírní její následky.

  Rozhodnete-li se pro paket "Side Assist Plus", získáte navíc také asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu "Lane Assist". Výsledkem společné činnosti asistentů "Side Assist" a "Lane Assist" - v rámci daných možností - je pak varovný protipohyb řízení v případě, že se při změně jízdního pruhu nachází v kritickém prostoru za Vaším automobilem jiné vozidlo.

 • Nový Volkswagen Touran - Parkpilot

  Parkpilot - parkování na profesionální úrovni

  Při parkování i při vyjíždění z parkovacího místa není vždy snadné odhadnout vzdálenosti. Systém ParkPilot pro Vás může být tou pravou pomocí. V rámci možností daných systémem Vás prostřednictvím akustických i optických signálů informuje o tom, kolik manévrovacího prostoru zbývá před a za vozem. Systém je kompatibilní se všemi rádii a navigačními systémy Volkswagen.

  Od rádia "Composition Media" může být systém ParkPilot kombinován také se zpětnou kamerou (výbava na přání), která Vám v rámci svého zorného pole ukazuje na displeji obraz prostoru za vozem. Přesné parkování a připojování přívěsu je tak výrazně snazší.

  A v případě, že se chcete zcela vzdát manipulace s volantem, je pro Vás k dispozici systém "Park Assist" (výbava na přání), který v rámci daných možností dokáže automobil samostatně zaparkovat do příčných i podélných mezer a z podélných mezer dokáže také samostatně vyjet. Na Vás zbývá pouze ovládání plynu, brzdy a řazení.

 • Nový Volkswagen Touran - Bluemotion Technology

  BlueMotion Technology

  Vnější vzhled nového vozu Touran není jen krásný na pohled. Při tvorbě jeho designu byl kladen velký důraz také na nízký odpor vzduchu. Aerodynamika je optimalizovaná tak, aby obtékání vzduchu bylo co nejvýhodnější, a to jak u čelní partie, tak i kolem automobilu.

  Ostatní opatření BlueMotion Technology již nejsou na první pohled tak patrné, jsou však neméně efektivní. Při brzdění je uvolněná energie ukládána do baterie vozu. Tento proces je označován jako rekuperace nebo využívání energie uvolněné při brzdění. Motor díky tomu může vyrobit méně energie, protože není potřeba dobíjet baterii.

  V případě, že motor není potřeba vůbec - například při stání na červenou nebo před železničním přejezdem, systém "Start-Stop" jej samočinně vypne. Po sešlápnutí pedálu spojky se motor opět nastartuje a Vy můžete pokračovat v cestě jako obvykle.

  Je-li Touran vybaven převodovkou s dvojitou spojkou DSG*, je součástí opatření na úsporu paliva také volnoběžná funkce, která odpojuje motor, jakmile sundáte nohu z plynového pedálu. Kinetická energie, která by jinak byla spotřebována pro brzdný efekt motoru, tak již není ztracena a automobil ujede na volnoběh delší vzdálenost při minimální spotřebě paliva. Při brzdění nebo zpomalování, dojde k opětovnému připojení motoru, aby tak mohl být využíván jeho brzdný účinek.

  *) Převodovka s dvojitou spojkou DSG: Aktuálně je v nabídce pouze jako model Touran BlueMotion Technology 1,4 l TSI 110 kW (150 k)se sedmistupňovou převodovkou s dvojitou spojkou DSG. Spotřeba paliva (l/100 km): město - od 6,5 do 6,7; mimo město - od 4,8 do 5,0; kombinovaný provoz - od 5,4 do 5,6; emise CO2 (g/km): kombinovaný provoz - od 125 do 129; energetická třída: B.

  Uvedené hodnoty jsou získávány předepsaným způsobem měření. Údaje se nevztahují na konkrétní vozidlo a nejsou součástí nabídky, ale slouží pouze pro účely srovnání jednotlivých typů vozidel. Spotřeba paliva a emise CO2 konkrétního vozidla závisí nejen na hospodárném využití paliva, ale jsou ovlivněny také způsobem jízdy a dalšími netechnickými faktory (např. okolními podmínkami). Dodatečná výbava a příslušenství (nástavby, pneumatiky atd.) mohou mít za následek změnu jízdních parametrů, např. hmotnosti, valivého odporu či aerodynamických vlastností, a mohou tak kromě počasí a podmínek v dopravě ovlivnit spotřebu paliva a výkon. Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 jsou získány jako aritmetický průměr měření a mohou se lišit v závislosti na zvoleném formátu pneumatik a použití prvků výbavy na přání. Podle pokynů směrnice ES 1999/94, v platném znění, je návod na měření spotřeby paliva, emisí CO2 a energetické spotřeby, který obsahuje údaje pro všechny nové modely osobních automobilů, zdarma k dostání na všech prodejních místech v rámci celé Evropské unie. Energetické třídy hodnotí vozidla podle produkovaných emisí CO2 při zohlednění jejich užitečné hmotnosti. Automobily, které dosahují průměrných hodnot, jsou zařazeny do třídy D. Vozidla, jež dosahují lepších hodnot, než je aktuální průměr, jsou klasifikována do třídy A+, A, B nebo C a ta, jejichž hodnoty jsou vyšší než současný průměr, jsou zařazena do třídy E, F nebo G.


Ceník a data

Ceník Volkswagen Touran

Ceník originálního příslušenství Volkswagen Touran

Katalog Volkswagen Touran (1,4 MB)

Rozměry VW Touran

Technická data VW Touran

Vytvořte si vlastní konfiguraci modelu VW Touran

Podívejte se na video nového modelu VW Touran

Nové skladové vozy Volkswagen Touran

Ojeté a předváděcí vozy VW Touran - prověřené vozy Das WeltAuto


Nejžádanější konfigurace: Volkswagen Touran 1,6 TDI Comfortline (81kW/110k)

Nový VW Touran

Ceníková cena: 615 900,- Kč
Zvláštní výbava celkem: +15 300,- Kč
Individuální sleva: -20 000,- Kč
Podikatelský bonus: -20 000,- Kč
Vaše cena: 591 200,- Kč

Volkswagen 1% - Financování na jedničku

Akce na protiúčet:
Motor pod 100kW sleva 25 000,- Kč
Motor nad 100kW sleva 35 000,- Kč

 • Zvláštní výbava (je zahrnuta v ceně modelu)

 • Barva vozidla - Bílá Pure 3 100,- Kč
 • Akční paket Comfort+ 12 200,- Kč (je zahrnut v ceně modelu)

 • Akustický parkovací systém Parkpilot
 • zvuková signalizace dopředu i dozadu
 • zobrazení situace na displeji rádia PreCrash
 • proaktivní bezpečnostní systém
 • v případě elektronického vyhodnocení rizika nehody dojde k automatickému dovření oken, příp. panoramatického okna, natlakování brzd a přitažení bezpečnostních pásů
 • Multifunkční 3ramenný volant v kůži
 • ovládání rádia, telefonu a palubního počítače (není součástí paketu)
 • hlavice řadicí páky a madlo ruční brzdy v kůži
 • Sériová výbava modelu Volkswagen Touran 1,6 TDI Comfortline

 • - 12V zásuvka - na středové konzole vzadu - v loketní opěrce vpředu - v zavazadlovém prostoru
 • - 16" ocelová kola "Design B" - rozměr 6,5 J x 16 - pneumatiky 205/60 R16
 • Akustické a grafické upozornění nepřipnutých pásů vpředu, - grafické upozornění nepřipnutých zadních pásů
 • Automatická klimatizace Climatronic - automatická regulace - nastavení teploty oddělené pro řidiče a spolujezdce - klimatizovaná přihrádka spolujezdce - senzor kvality vnějšího vzduchu s automatickým přepnutím na vnitřní cirkulaci - 3zónová
 • Automatický spínač světlometů - Coming/Leaving home - dešťový senzor
 • Bederní opěrky vpředu
 • Boční a hlavové airbagy vpředu
 • Boční skla vzadu a zadní sklo zatmavené - 65% absorpce světla
 • Centrální zamykání s bezpečnostní pojistkou a dálkovým ovládáním - 2 dálkové klíče - bez alarmu
 • Čalounění stropu v šedé "Storm"
 • Čelní airbagy řidiče a spolujezdce - možnost deaktivace u spolujezdce - kolenní airbag řidiče
 • Dekorace "New Brushed Design" - dekorace přístrojové desky - dekorace obložení dveří vpředu
 • Dekorace středové konzole "Piano Black"
 • Dešťový senzor
 • Dětská pojistka - manuální
 • Dvojitá koncová světla - brzdové světlo LED
 • Elektromechanická parkovací brzda - s funkcí Auto Hold - asistent pro rozjezd do kopce
 • Elektronický imobilizér
 • Elektronický stabilizační systém ESP - ABS, EDS, ASR, MSR
 • Emise splňující EU6 normu
 • Front Assist - systém sledování prostoru před vozem - funkce nouzového brzdění "City Brake"
 • Halogenové světlomety - směrové ukazatele pod jednotným sklem - s denním svícením
 • Chromované lišty bočních oken
 • Chromové lemování - větracích otvorů - ovládacích prvků pro rádio a klimatizaci - spínače světlometů
 • Isofix - příprava pro upevnění dětských sedaček na sedadlech v druhé řadě
 • Komfortní sedadla vpředu
 • Koncové mlhové světlo
 • Kontrola poklesu tlaku vzduchu v pneumatikách - nepřímé měření
 • Kotoučové brzdy vpředu a vzadu - 15" (série 272x10)
 • Kryt zavazadlového prostoru - zatažitelný a odebratelný
 • Lakování v barvě vozu - kliky dveří - klika zadních dveří - vnější zpětná zrcátka - vnitřní lem zrcátek černý
 • LED osvětlení SPZ
 • Loketní opěrka vpředu - s odkládacím prostorem a výdechy ventilace dozadu
 • Make-up zrcátka ve slunečních clonách - s osvětlením
 • Nárazníky v barvě vozu
 • Nekuřácké provedení
 • Odkládací přihrádka na středové konsole - s víkem
 • Opěradlo sedadla spolujezdce sklopné (zcela)
 • Palubní literatura v českém jazyce
 • Palubní počítač "Plus"
 • Plnohodnotné ocelové rezervní kolo
 • Podélný střešní nosič stříbrný eloxovaný
 • Podlaha zavazadlového prostoru - textilní
 • Posilovač řízení
 • Potah zadních částí předních sedadel - potahy z umělé kůže - kapsy na zadních částech sedadel
 • Potahy sedadel v látce "Lasano" - komfortní sedadla
 • Přední kotoučové brzdy 16"
 • Přední opěrky hlavy vpředu nastavitelné podélně a výškově
 • Přední sedadla výškově nastavitelná
 • Přihrádka u spolujezdce klimatizovaná
 • Přihrádka ve stropě
 • Přihrádky pod předními sedadly
 • Rádio Composition Colour - 5" barevný dotykový displej - 8 reproduktorů - CD-přehrávač - FM/AM příjem - slot na SD kartu - Aux-in zdířka
 • Sada nářadí a zvedák vozu
 • Sklopné stolky - na zadní straně předních sedadel
 • Start-Stop systém - rekuperace kinetické energie při brždění u vozů s označením BMT
 • Systém sledování únavy řidiče
 • Tempomat včetně omezovače
 • Tři oddělená sedadla v druhé řadě - posuvná podélně s možností nastavení opěradla - loketní opěrka - funkce "Easy Fold"
 • Tříbodové bezpečnostní pásy - vpředu i vzadu - vpředu s výškovým nastavením - s předepínači vpředu i vzadu
 • Tříramenný volant nastavitelný - výškově i podélně - materiál: Polyuretan
 • Variabilní podlaha zavazadl. prostoru - s fixační elementy
 • Vnější zpětná zrcátka - elektronicky nastavitelná a vyhřívaná - na straně řidiče asferické
 • Vnější zpětné zrcátko na straně spolujezdce - konvexní
 • Vnější zpětné zrcátko na straně řidiče - asférické
 • Vnitřní zpětné zrcátko - s automatickou clonou
 • Výstražný trojúhelník

Ceny všech modelů jsou v Kč včetně 21% DPH.

Veškeré údaje obsažené v tomto ceníku mají pouze informativní charakter. Od data předání do tisku nebo uveřejnění na internetu mohlo dojít k úpravám.


Nový Volkswagen Touran - 7 sedadel

VW Touran - Sedadla až pro sedm podnikavců

Nastupte si prosím: V novém voze Touran může cestovat i trochu větší partička. V rámci sériové výbavy najde na komfortních samostatných sedadlech místo až pět osob a na přání je možné, aby si díky dvěma sedadlům ve třetí řadě jízdu užívali další dva malí nebo velcí pasažéři. A aby se bez problému dostali na místa ve třetí řadě sedadel, je k dispozici systém pro usnadnění nastupování "Easy Entry", díky kterému je možné jednoduše sklopit a posunout sedadla druhé řady dopředu. Jsou všichni cestující připoutáni? Signalizace nezapnutých bezpečnostních pásů pro všechna sedadla Vám v tom udělá jasno. A díky úchytům ISOFIX na všech sedadlech druhé i třetí řady můžete s karoserií vozu Touran pevně spojit až pět dětských sedaček.


Nový Volkswagen Touran - Zavazadlový prostor

Zavazadlový prostor

Rodinný výlet? Díky nabídce místa v novém voze Touran to není žádný problém, protože 743 litrů prostoru pro zavazadla ve dvou řadách sedadel představuje skutečný prostorový zázrak. Aby se za jízdy nic nemohlo samovolně pohybovat, je zavazadlový prostor sériově vybaven úchytnými prvky a pružným popruhem, jehož prostřednictvím můžete náklad zajistit.

Díky variabilní podlaze zavazadlového prostoru (sériová výbava od linie Comfortline) jste připraveni na spoustu eventualit. Obzvláště vhod přijde při nakládání těžkých předmětů, kdy podlahu můžete zvednout až do úrovně hrany zavazadlového prostoru a náklad pak lze snadno posunout dovnitř nebo naopak ven.

Ještě více možností pro uložení zavazadel nabízí paket pro uspořádání zavazadlového prostoru, který je součástí sériové výbavy od linie Comfortline. Integrovaný systém vodicích lišt v bočním obložení a pružná síť umožňují individuální uspořádání zavazadlového prostoru. Pružná síť může být díky suchým zipům na stranách využita také jako úložná kapsa.


Nový Volkswagen Touran - Front Assist

ACC & "Front Assist"

Komfortní jízda s odstupem

Se správným odstupem od věcí je život mnohem snazší. O to, aby to platilo i v dnešním hektickém silničním provozu, se postará automatická regulace odstupu ACC, která Vás podporuje tím, že samočinně udržuje vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla. Systém prostřednictvím radarových senzorů umístěných v přední části Vašeho vozu Touran skenuje v rámci daných možností prostor před vozem. Umožňuje-li to vzdálenost od vpředu jedoucího vozu, asistenční systém zrychlí až do přednastavené maximální rychlosti a automaticky reguluje tempo jízdy tak, aby byl dodržen Vámi přednastavený střední odstup od vpředu jedoucího vozu. Automatická regulace odstupu ACC může být aktivována v intervalu rychlosti od 30 km/h do 160 km/h. Ve spojení s převodovkou s dvojitou spojkou DSG* dokáže ACC Touran dokonce zabrzdit až do úplného klidu a krátké době následně opět rozjet. To je velký přínos zejména při popojíždění v koloně vozidel.

V případě, že senzory zaregistrují, že vzdálenost od vpředu jedoucího vozu poklesla pod kritickou mez, aktivuje se systém sledování okolí vozu "Front Assist", který v rámci daných možností dokáže odvrátit riziko hrozící kolize nebo alespoň zmírnit její následky. Systém "Front Assist" Vás varuje optickými i akustickými signály a současně připraví brzdový systém Vašeho vozu Touran na nouzové brzdění. V případě, že řidič nezačne brzdit dostatečně intenzivně, asistenční systém automaticky zvýší brzdný tlak. V případě, že se ani potom nedostaví odpovídající reakce řidiče, systém začne automaticky brzdit.

Také při jízdě ve městě - i přesto, že se zde jezdí nižší rychlostí - není nouze o překvapení. Funkce nouzového brzdění City je aktivní do rychlosti 50 km/h a v rámci daných možností dokáže rozpoznat kritický odstup od vpředu jedoucího vozu. Intenzivním brzděním pak dokáže snížit rychlost natolik, aby v ideálním případě ke kolizi vůbec nedošlo, nebo aby její následky byly alespoň sníženy na minimum.

*) Převodovka s dvojitou spojkou DSG: Aktuálně je v nabídce pouze jako model Touran BlueMotion Technology 1,4 l TSI 110 kW (150 k) se sedmistupňovou převodovkou s dvojitou spojkou DSG. Spotřeba paliva (l/100 km): město - od 6,5 do 6,7; mimo město - od 4,8 do 5,0; kombinovaný provoz - od 5,4 do 5,6; emise CO2 (g/km): kombinovaný provoz - od 125 do 129; energetická třída: B.
Uvedené hodnoty jsou získávány předepsaným způsobem měření. Údaje se nevztahují na konkrétní vozidlo a nejsou součástí nabídky, ale slouží pouze pro účely srovnání jednotlivých typů vozidel. Spotřeba paliva a emise CO2 konkrétního vozidla závisí nejen na hospodárném využití paliva, ale jsou ovlivněny také způsobem jízdy a dalšími netechnickými faktory (např. okolními podmínkami).
Dodatečná výbava a příslušenství (nástavby, pneumatiky atd.) mohou mít za následek změnu jízdních parametrů, např. hmotnosti, valivého odporu či aerodynamických vlastností, a mohou tak kromě počasí a podmínek v dopravě ovlivnit spotřebu paliva a výkon. Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 jsou získány jako aritmetický průměr měření a mohou se lišit v závislosti na zvoleném formátu pneumatik a použití prvků výbavy na přání.
Podle pokynů směrnice ES 1999/94, v platném znění, je návod na měření spotřeby paliva, emisí CO2 a energetické spotřeby, který obsahuje údaje pro všechny nové modely osobních automobilů, zdarma k dostání na všech prodejních místech v rámci celé Evropské unie.
Energetické třídy hodnotí vozidla podle produkovaných emisí CO2 při zohlednění jejich užitečné hmotnosti. Automobily, které dosahují průměrných hodnot, jsou zařazeny do třídy D. Vozidla, jež dosahují lepších hodnot, než je aktuální průměr, jsou klasifikována do třídy A+, A, B nebo C a ta, jejichž hodnoty jsou vyšší než současný průměr, jsou zařazena do třídy E, F nebo G.


Všední den může být tak zábavný.
 • Nový Volkswagen Touran - Kola

  Kola: Obraz sportovního temperamentu

  Již nový Touran v linii Comfortline zaujme svými šestnáctipalcovými ocelovými koly se sportovními ozdobnými kryty. Sériová výbava linie Highline pak zahrnuje kola z lehké slitiny "Trondheim" s elegantními pěti zdvojenými paprsky.

  Díky široké nabídce kol máte spoustu možností, jak dodat Vašemu vozu Touran ještě více individuality. Můžete jej zušlechtit například decentními sedmnáctipalcovými koly z lehké slitiny "Vallelunga" nebo se naopak můžete rozhodnout pro výrazný design kol z lehké slitiny "Marseille" ve sportovním osmnáctipalcovém provedení s leštěným povrchem ve dvou barvách z nabídky firmy Volkswagen®.

  Naše automobily jsou sériově vybaveny letními pneumatikami. Pro zimní období je nutné respektovat zákonnou úpravu. O zimní výbavě se prosím poraďte se svým prodejcem automobilů Volkswagen.

 • Nový Volkswagen Touran - Světlomety

  Světlomety: Sportovní design a dokonalý výhled

  Sportovní a elegantní LED hlavní světlomety jsou určujícím znakem čelní partie nového vozu Touran. Pro linie výbavy Comfortline a Highline mohou na přání nahradit halogenové světlomety. LED světlomety mohou být na přání vybaveny také osvětlením zatáček a světly pro denní svícení tvořenými LED diodami, které díky zvýšené svítivosti a unikátnímu designu dále umocňují sportovní signaturu čelní partie vozu Touran. Společnou vlastností LED světlometů je jejich vyšší efektivnost a delší životnost ve srovnání s halogenovými světlomety.

  LED světlomety s osvětlením zatáček a LED světly pro denní svícení mohou být na přání vybaveny také dynamickou regulací dálkových světel "Dynamic Light Assist". Systém, díky variabilnímu clonění světlometů umožňuje jízdu s trvale zapnutými dálkovými světly. Prostřednictvím kamery zabudované v úchytu vnitřního zpětného zrcátka jsou zachycována světla protijedoucích i vpředu jedoucích vozidel. Dálková světla jsou pak částečně cloněna tak, aby nemohlo dojít k oslnění ostatních účastníků silničního provozu.

  Další světlo při špatných povětrnostních podmínkách pak zajišťují mlhové světlomety s odbočovacími světly, které jsou na rozdíl od linie výbavy Highline součástí sériové výbavy.

 • Nový Volkswagen Touran - Ambiente

  Osvětlení „Ambiente“

  Osvětlení "Ambiente", jež je pro linii Highline dodáváno sériově a pro linii Comfortline jako součást výbavy na přání, potěší řidiče i spolujezdce příjemnými detaily, ke kterým v přední části vozu patří např. osvětlená madla otevírání dveří, osvětlené dekorační lišty dveří ve tvaru světelné spáry a osvětlené loketní opěrky.

  LED čtecí lampičky vpředu a vzadu najdou své uplatnění zejména v situacích, kdy potřebujete najít něco za tmy. Osvětlení prostoru pro nohy rovněž využívá úspornou technologii LED diod a zajišťuje orientaci zejména při nastupování za tmy.

  Další možnost, jak navodit jedinečnou světelnou náladu máte v případě, že se rozhodnete pro panoramatické posuvné/výklopné střešní okno, jehož součástí je LED osvětlení, které je individuálně nastavitelné a vybavené postupným stmíváním.


Navigační systémy Vám ukazují cestu, pasažéři volí hudbu. Infotainment s nejnovější technologií v novém voze Touran prostě nesmí chybět.
 • Nový Volkswagen Touran - Car-Net App-Connect

  Car-Net App-Connect

  Displej ve Vašem voze Touran a displej Vašeho chytrého mobilního telefonu se teď shodují.

  Prostřednictvím "Composition Media", "Discover Media" nebo "Discover Pro" je nyní možné jednoduše přistupovat k užitečným aplikacím běžícím na Vašem chytrém mobilním telefonu. Díky aplikaci "Car-Net App-Connect" mohou být vybrané aplikace prostřednictvím USB přehrávány na displeji Vašeho rádia, resp. navigačního systému, takže jejich užitečné funkční vlastnosti nebo zprostředkovanou zábavu máte k dispozici i ve Vašem voze Touran.

  Příkladem může být aplikace "ThinkBlue. Trainer", která analyzuje Vaše chování za volantem a dává Vám doporučení, jak jezdit efektivněji s ohledem na snížení spotřeby paliva. Aplikace "My Guide" Vám zase doporučí zajímavé cíle ve Vaší blízkosti. A samozřejmě můžete rovněž přehrávat hudbu, kterou máte uloženou ve Vašem chytrém mobilním telefonu. Rozhraní "Car-Net App-Connect" je otevřený systém, takže kromě aplikací vyvinutých společností Volkswagen se neustále rozšiřuje také nabídka aplikací od kooperujících partnerů i nezávislých společností zabývajících se vývojem softwaru. Lze tak očekávat příchod mnoha zajímavých aplikací a rozšíření.

  Informace o systému Volkswagen Car-Net.

  Car-Net App-Connect Dodává se pouze v kombinaci s rádiem "Composition Media" nebo s navigačním systémem "Discover Media" či "Discover Pro". "Car-Net App Connect" zahrnuje všechny tři technologie - MirrorLink™, CarPlay™ i Android Auto™. Dostupnost těchto technologií se může v jednotlivých zemích lišit. Vezměte prosím na vědomí, že v současné době je na trhu k dispozici pouze omezené množství chytrých mobilních telefonů, které podporují aplikaci "Car-Net App Connect". Volkswagen těsně spolupracuje s předními světovými výrobci mobilních telefonů s cílem maximálního rozšíření podpory "Car-Net App Connect". Nejaktuálnější informace o kompatibilitě chytrých mobilních telefonů, jež jsou v současné době k dispozici. V závislosti na použité technologii mohou být prostřednictvím "Car-Net App Connect" na displeji ve středové konzole Vašeho nového vozu Touran přehrávány speciální aplikace běžící na Vašem chytrém mobilním telefonu. Prostřednictvím dotykové obrazovky navigačního systému tak můžete ovládat užitečné aplikace Volkswagen, jako např. "Think Blue. Trainer." Podle použité technologie je kromě toho také možné u vybraných aplikací využívat hlasových pokynů.

 • Nový Volkswagen Touran - Komunikační síť

  Komunikační síť

  Lepší informace a to díky připojení do sítě. Dobré připojení má své výhody. Mobilní služby online Car-Net "Guide & Inform", které pracují v kombinaci s navigačním systémem "Discover Media" nebo "Discover Pro" (oba jsou součástí výbavy na přání) Vám poskytují data o dopravní situaci prakticky v reálném čase. K ostatním službám nabízených v rámci Car-Net "Guide & Inform" patří např. "vyhledávání zvláštních cílů", k nimž mimo jiné patří restaurace ve Vašem okolí. Můžete objevit i nové oblíbené cíle ve Vaší blízkosti, které jsou inzerovány online zprávami, případně získáte také zprávy o počasí v cíli Vaší cesty.

  Ve spojení však nemusí být jen svět internetu a Váš nový Touran. Zařízení "In Car Cloud" umožňuje přístup ke sdílenému obsahu kompatibilních chytrých mobilních telefonů a tabletů. Nezbytné spojení se uskutečňuje prostřednictvím protokolu bluetooth nebo přes USB rozhraní. Je-li v rámci vozu k dispozici rozhraní "Car-Net App-Connect", mohou si výhody spojení do sítě vyzkoušet naživo i ostatní spolucestující - je pak velmi jednoduché vytvořit společné play listy určené k následné reprodukci, které prostřednictvím aplikace "Shared Audio" mohou přehrávat hudbu ze všech připojených zařízení.

  Informace o systému Volkswagen Car-Net.

  Car-Net "Guide & Inform" Využívání služeb Car-Net "Guide & Inform" je možné pouze v kombinaci s navigačním systémem "Discover Media" nebo "Discover Pro". Navíc nutným předpokladem je mobilní koncové zařízení (např. chytrý mobilní telefon), který umožňuje vytvoření mobilního WLAN hot spotu. Alternativou je použití rozhraní pro mobilní telefon "Premium" s mobilním telefonem, který podporuje protokol bluetooth a remote SIM Access Profile (rSAP), resp. se samostatnou SIM kartou umožňující telefonní a datové přenosy. Podmínkou využívání služeb "Car-Net Guide & Inform" je platná či separátně uzavřená smlouva s mobilním operátorem a také pokrytí příslušnou mobilní sítí. V závislosti na Vašem mobilním tarifu a zejména při použití služby v zahraničí mohou při příjmu dat z internetu vznikat dodatečné náklady (např. poplatky za roaming). Vzhledem k tomu, že při využívání služeb "Car-Net Guide & Inform" dochází k přenosu velkého objemu dat, velmi doporučujeme, abyste se svým mobilním operátorem uzavřeli smlouvu na fixní objem přenesených dat tzv. flat-rate. Zákazníci mají po převzetí automobilu 90 dní na to, aby vůz zaregistrovali na adrese www.volkswagen.com/car-net. Dostupnost služeb "Car-Net Guide & Inform" a jejich rozsah se může v jednotlivých zemích odlišovat. Služby budou poskytovány na sjednanou dobu a jejich obsah může podléhat změnám. Více informací o systému Car-Net získáte u prodejce automobilů Volkswagen nebo na adrese www.volkswagen.com/Car-Net; informace o smluvních podmínkách a Vašem mobilním tarifu získáte u Vašeho mobilního operátora.

 • Nový Volkswagen Touran - Car-Net Cam-Connect

  Car-Net Cam-Connect

  V novém voze Touran může být pěkně rušno. Aplikace pro chytré mobilní telefony "Car-Net Cam-Connect" Vám umožní udržet si přehled nad podstatným děním. Ve spojení s rozhraním "Car-Net App-Connect" (výbava na přání) umožňuje přenos obrazu sejmutého Vaší GoPro® kamerou na displej rádia nebo navigačního systému. Při stojícím automobilu nebo při velmi pomalé jízdě (cca do 5 km/h) je pak dokonce možné přenášet celé snímané video. Při vyšších rychlostech je přenos z bezpečnostních důvodů omezen pouze na stacionární obraz, který lze vyvolat po stisknutí tlačítka. Nezáleží tedy, zda chcete mít pod dohledem křehký náklad, čtyřnohého miláčka nebo několik Vašich nezbedných ratolestí - díky mnoha možnostem umístění příslušenství od GoPro® (pod vnitřním zpětným zrcátkem nebo na středním sedadle druhé řady) to bude díky tomuto modernímu sledovacímu systému zase o něco jednodušší.

  GoPro® kamera není součástí dodávky nového vozu Touran a musí být objednána zvlášť. Popsané funkce jsou podporované následujícími modely: GoPro® Hero kamera [3, 3+ or 4]. GOPRO, HERO, logo GOPRO a GoPro Be a logo Hero jsou obchodní značky nebo registrované obchodní značky společnosti GoPro.


Rozměry modelu VW Touran a technické údaje


 • testovaci-jizda

Někteří nesprávně říkají: wolksvagen Touran nebo WV Touran.

Zpět nahoru