Nový VW Passat Variant - Promyšlená elegance

Komfortní ovládání, dynamické jízdní vlastnosti a velmi kvalitní interiér: nový Passat Variant
 • Nový Volkswagen Passat Variant - Exteriér

  Exteriér: Suverénní dojem

  Čisté linie, prodloužený rozvor a kratší přesahy karoserie: Nový Passat Variant působí výrazně sportovním a současně kultivovaným dojmem. K tomu přispívá také bohatá nabídka kol, ze které lze například doporučit velká devatenáctipalcová kola z lehké slitiny "Verona", která díky svému desetipaprskovému designu umocňují eleganci nového vozu Passat Variant. Jeho sportovní charakter pak zdůrazní osmnáctipalcová kola z lehké slitiny "Monterey". Obě tyto sady kol z lehké slitiny jsou součástí nabídky Volkswagen R. GmbH.

  Nezaměnitelný dojem zanechá také atraktivní světelná silueta nového vozu Passat Variant. K osvětlení vozu se využívá technologie LED diod, a to jak v hlavních předních světlometech, tak i v zadních světlech. Výhodou této technologie je vyšší světelný výkon při nižší spotřebě energie a delší životnost. Osvětlení využívající technologii LED diod u zadních světel je součástí sériové výbavy pro linii Highline. Pro linie výbavy Comfortline je pak součástí výbavy na přání. Pro všechny linie výbavy mohou být LED světlomety na přání vybaveny také osvětlením zatáček a světly pro denní svícení, která rovněž využívají technologii LED diod.

 • Volkswagen Passat Variant - Interiér

  Interiér: Místo pro uvolněnou atmosféru

  Interiér nového vozu Passat Vás bude rozmazlovat vysoce kvalitními, pečlivě zpracovanými materiály a spoustou prostoru. Ať už budete sedět vpředu nebo vzadu, v oblasti hlavy ani nohou Vás nebude nic omezovat. Tato velkorysá nabídka místa přispívá k uvolněnému cestování zejména při jízdách na dlouhé vzdálenosti.

  Na první pohled zaujme inovativní výdech ventilace, jenž tvoří horizontální nepřerušovanou linii probíhající v celé šíři palubní desky, a který představuje nejen výrazný optický akcent, ale je výhodný také s ohledem na klima a akustiku.

  Stylovou světelnou atmosféru a snadnější orientaci v interiéru za tmy zajistí osvětlené dekory a madla dveří volitelného paketu nepřímého osvětlení "Ambiente". Váš osobitý vkus pak prozradí stylová výbava v kůži, která je součástí výbavy na přání pro linie Comfortline a Highline.

 • Volkswagen Passat Variant - Komfort

  Komfort: Pohodlnější cestování

  V novém voze Passat Variant budete cestovat zcela uvolněně. Důvodem je mimo jiné promyšlené uspořádání a jednoduché ovládání všech řídicích prvků. Samostatně nastavitelná přední sedadla jsou stejně pohodlná jako dělené zadní sedadlo, které lze navíc úplně sklopit. Tímto způsobem získáte zcela rovnou plochu zavazadlového prostoru, jeho ž objem se tak z pozoruhodných 650 litrů zvětší až na 1780 litrů. Sériově dodávanou variabilní podlahu zavazadlového prostoru lze velmi jednoduše přizpůsobit Vašim potřebám a postačí Vám k tomu jen jedna ruka. A rozhodnete-li se pro paket "Easy Open", zavazadla se Vám do vozu Passat Variant budou ukládat ještě jednodušeji. K tomu, aby se otevřely dveře zavazadlového prostoru, pak totiž postačí pouze krátký pohyb nohou pod vozem, takže už nebudete muset odkládat to, co držíte v rukou, abyste automobil odemkli.Volkswagen Passat Variant - Active Info Display

Active Info Display

Cenné informace ve vysokém rozlišení

Díky novému přístrojovému displeji "Active Info Display" od Volkswagenu (výbava na přání) budete moci využívat přednosti kombinovaného panelu přístrojové desky s velkým barevným TFT displejem s vysokým rozlišením o úhlopříčce 12,3 palců (31,2 cm). Prostřednictvím různých informačních profilů pak můžete cíleně nastavit důležitost údajů zobrazovaných na kombinovaném přístroji společně se standardními ukazateli, jakými jsou otáčkoměr, tachometr či počítadlo kilometrů. Volba informačního profilu se uskutečňuje jednoduchým způsobem prostřednictvím sériově dodávaného multifunkčního volantu Vašeho nového vozu Passat Variant.

Zcela podle potřeby tak můžete vyvolat například detailní informace o jízdě nebo přidat optické zobrazení asistenčních systémů řidiče. V kombinaci s navigačním systémem "Discover Pro" je navíc možné na centrálním displeji mezi oběma kruhovými přístroji zobrazit navigační mapu. Promyšlená koncepce přístroje je přitom zárukou přehledného a flexibilního zobrazení při optimálním využití jeho plochy. V centrálním poli mezi oběma kruhovými přístroji je tak možné zobrazit další kumulovaná data.


Volkswagen Passat Variant - Komunikace

Komunikace - Nový VW Passat Variant

Připojení tím nejlepším způsobem

S novým vozem Passat Variant zůstanete velmi snadno ve spojení. Příprava pro mobilní telefon "Comfort" i "Premium" (výbava na přání) zajistí díky propojení s vnější anténou vozu optimální příjem signálu.

Mobilní služby online Car-Net2 využívají internet k získávání nejaktuálnějších informací například o hustotě dopravy. Tento systém, který je dodáván na přání, toho však umí mnohem více. K jeho vlastnostem patří navigace prostřednictvím detailních satelitních snímků či panoramatická vyobrazení službou Google Street View®. Díky neustále aktualizovaným datům můžete na trase Vaší jízdy objevit zajímavá místa - zvláštní cíle, rychle nalézt nejbližší čerpací stanici nebo dobrou restauraci.

MirrorLink™ je zcela nová technologie, která prostřednictvím nově vyvinuté a certifikované aplikace pro chytré mobilní telefony umožňuje "zrcadlení" displeje telefonu na obrazovce rádia. Vy tak máte k dispozici užitečné aplikace, které přispívají ke zlepšení způsobu jízdy například s ohledem na snížení spotřeby paliva nebo zvýšení její bezpečnosti.


Volkswagen Passat Variant - Infotainment

Nový Passat Variant: Infotainment

Zdroj informací a inspirace

Rádia i navigační systémy, které jsou součástí nabídky na přání, se rychle stanou Vašimi oblíbenými společníky. Bez ohledu na to, zda potřebujete připojení pro Váš chytrý mobilní telefon nebo pro Váš MP3 přehrávač, vždy budete moci poslouchat hudbu z CD disku nebo budete mít k dispozici aktuální informace. Ovládání všech přístrojů je velmi jednoduché, ať prostřednictvím dotykového displeje nebo hlasových pokynů (ovládání hlasem je výbava na přání). Navigační systém "Discover Pro" má ovládání pomocí hlasových pokynů dokonce jako součást sériové výbavy.

Dánský výrobce audiosystémů nejvyšší třídy DYNAUDIO je maximálně respektován mezi experty tohoto oboru po celém světě. Pro Passat Variant si můžete objednat audiosystém "DYNAUDIO Confidence", který je vybaven deseti reproduktory, jež jsou optimálně přizpůsobené prostorové geometrii interiéru automobilu. Dodatečný centrální reproduktor, subwoofer a desetikanálový digitální zesilovač s celkovým výkonem 700 wattů přispívají k brilantnímu zvuku, který není díky dynamické kompenzaci hluku způsobeného jízdou kalen žádnými dalšími rušivými zvuky.

Díky systému "Volkswagen Media Control" (výbava na přání) lze Vaše rádio nebo navigační systém obzvláště pohodlně ovládat dálkově prostřednictvím Vašeho iPadu nebo tabletu s operačním systémem Android. Volbu hudebního programu nebo plánování trasy jízdy tak mohou pomocí speciální aplikace provádět i cestující na zadních místech.


TECHNOLOGIE a bezpečnost: Nové prvky v novém modelu VW Passat Variant

 • Volkswagen Passat Variant - Asistenční systémy

  Asistenční systémy - Pokrok založený na systému

  S novým vozem VW Passat Variant zažívá premiéru mnoho nově vyvinutých systémů. Například asistent pro jízdu v koloně. Tento systém umožňuje v rámci daných možností poloautomaticky ovládat automobil při jízdě v dopravní zácpě, a to až do rychlosti 60 km/h. Napomáhá přitom, aby nedocházelo k nehodám, které jsou typické pro tyto dopravní situace.

  Systém "Front Assist" s funkcí City nouzového brzdění ve městě s rozpoznáváním chodců varuje před osobami a automobily před vozem. V případě nebezpečí dokonce brzdí s maximálním brzdným účinkem. Tato výbava je ve voze sériově.

  V případě náhlé nevolnosti v průběhu jízdy se aktivuje systém "Emergency Assist" (poloautomatický řídicí systém pro případ zdravotního selhání), který je součástí výbavy na přání. Ten v případě, že řidič neprovádí žádné zásahy do řízení - nepohybuje volantem, nezrychluje ani nebrzdí - udržuje automobil v jízdním pruhu a zpomaluje ho až do úplného zastavení. Ostatní účastníci silničního provozu jsou na to upozorněni mimo jiné zapnutím výstražných světel.

  Pohled na okolí vozu "Area View" (výbava na přání) oceníte každý den. Čtyři kamery tohoto systému zvětšují Vaše zorné pole a pomáhají tak například při parkování nebo vyjíždění z nepřehledných míst. S asistentem "Trailer Assist", který je součástí výbavy za příplatek, se couvání s přívěsem konečně stane hračkou i pro ty řidiče, kterým to doposud činilo trochu problémy. Řidič musí pouze zvolit směr, kterým se má přívěs pohybovat a ovládat pedály plynu a brzdy. Ovládání volantu převezme asistent "Trailer Assist".

 • Volkswagen Passat Variant - Dynamika

  Dynamika - Kultivované jízdní vlastnosti

  Plynulá jízda, při které si užíváte klidný chod motoru a optimální odpružení. Četná inovativní opatření přispívají v novém voze Passat Variant k vysokému jízdnímu komfortu. A díky opatřením BlueMotion Technology, ke kterým patří využití energie uvolněné při brzdění a systém "Start-Stop", je impozantní také jeho spotřeba paliva.

  Technologie, jež výrazně omezuje spotřebu paliva, se využívá např. u motoru 1,4 l TSI ACT s výkonem 110 kW (150 k)1: systém aktivního řízení válců ACT v situacích, kdy není potřeba tak vysoký výkon, jednoduše odpojí dva válce motoru.

  Normální, komfortní nebo sportovní - pomocí stisku tlačítka změníte charakteristiku nastavení tlumičů a ovlivníte tak jízdní vlastnosti Vašeho nového vozu Passat. Prostřednictvím Adaptivní regulace podvozku DCC, která se dodává na přání, můžete přizpůsobit podvozek Vašemu jízdnímu stylu. Elektricky nastavitelné tlumiče jsou přitom v milisekundových intervalech automaticky přizpůsobovány povrchu silnice i jízdní situaci.

  Progresivní řízení, které se rovněž dodává na přání, usnadňuje ovládání vozu při nízkých rychlostech; při dynamickém způsobu jízdy je pak řízení citelně přímější. Progresivní řízení umožňuje lepší kontrolu nad vozem zejména při jízdě v zatáčkách. Při nízkých rychlostech pak oceníte jeho přínos pro komfort.

 • Volkswagen Passat Variant - Trailer Assist

  Trailer Assist

  Asistent „Trailer Assist“, který je součástí výbavy za příplatek, usnadňuje v rámci daných možností couvání s připojeným přívěsem.
  Již žádné nepříjemnosti při couvání s připojený přívěsem. Po zadání směru jízdy a úhlu odklonu osy přívěsu systém převezme řízení. Přívěs se přesně pohybuje v zadané dráze a na Vás zbývá pouze ovládání pedálů plynu a brzdy.

  Couvání s připojeným přívěsem v úzkém koridoru může být značně obtížné. S pomocí asistenta „Trailer Assist“ stačí pouze zařadit zpátečku a stisknout tlačítko „Start“.
  Pomocí ovládacího panelu zadáte požadovaný úhel, který svírá osa přívěsu a osa automobilu. Systém nyní naprosto přesně s přívěsem manévruje.


Ceník a data VW Passat Variant

Aktuální ceník nového modelu Volkswagen Passat Variant

Ceník originálních dílů a příslušenství VW Passat Variant

Katalog VW Passat Variant (12 MB)

Katalog originálních dílů a příslušenství VW Passat Variant (8,9 MB)

Rozměry VW Passat Variant

Technická data VW Passat Variant

Konfigurátor nového modelu Volkswagen Passat Variant

Webový speicál VW Passat

Podívejte se na video nového modelu Volkswagen Passat

Nové skladové vozy Volkswagen Passat Variant

Ojeté a předváděcí vozy VW Passat Variant - prověřené vozy Das WeltAuto


Nejžádanější Konfigurace: VOLKSWAGEN Passat Variant Highline 2,0 TDI BMT 6G (110kW / 150k)

Volkswagen Passat Variant B8 - Nejprodávanější konfigurace

Ceníková cena: 811 900,- Kč
Individuální sleva: -50 000,- Kč
Podnikatelský bonus: -80 000,- Kč
(pouze pro držitele IČ)
Vaše akční cena: 681 900,- Kč

Uvedená Vaše akční cena je s DPH

Akce ŠkoFin: Bezplatný Servis v rozsahu 3 roky / 90 000 Km

Volkswagen 1% - Financování na jedničku

 • Sériová výbava modelu Volkswagen Passat Variant Highline

 • 17" kola z lehkých slitin "London" - 6,5 J x 17 - pneumatiky 215/55 R 17
 • ACC - automatická regulace odstupu od vpředu jedoucího vozu 160 km/h - s funkcí Front Assist - zkrácení brzdné dráhy a varování při nebezpečném snížení odstupu - funkce zastavení vozu (pouze u vozu s DSG) - funkce City - nouzové brzdění (do 30 km/h) - tempomat
 • ACC - automatická regulace odstupu od vpředu jedoucího vozu s omezovačem - pouze pro manuální převodovku
 • Akustické a grafické upozornění nepřipnutých pásů vpředu, - grafické upozornění nepřipnutých zadních pásů
 • Akustický parkovací systém Parkpilot - zvuková signalizace dopředu i dozadu - zobrazení situace na displeji rádia
 • Automatická klimatizace Climatronic - automatická regulace - nastavení teploty oddělené pro řidiče a spolujezdce - klimatizovaná přihrádka spolujezdce - senzor kvality vnějšího vzduchu s automatickým přepnutím na vnitřní cirkulaci - 3zónová
 • Bederní opěrky vpředu - u řidiče el. nastavitelná
 • Boční airbagy vpředu a vzadu - s hlavovými airbagy
 • Boční airbagy vzadu - včetně předepínačů bezpečnostních pásů pro vnější zadní sedadla
 • Čalounění stropu v béžová St.Tropez
 • Čelní airbag řidiče a spolujezdce - u spolujezdce s možností deaktivace - airbag kolenou na straně řidiče
 • Dekorace interiéru kartáčovaný hliník - přístrojová deska, středová konzola a dveře s dekorací kartáčovaný hliník
 • Dvě opěrky hlavy vpředu, tři vzadu - zásuvné
 • Elektromechanická parkovací brzda - s funkcí Auto Hold - asistent pro rozjezd do kopce
 • Elektronický stabilizační program ESP s impulsem do řízení a s komfortním brzdovým asistentem, ABS, EDS, a ASR (stabilizace přívěsu, pokud objednáno tažné zařízení)
 • Emise splňující EU6 normu
 • Halogenové světlomety, směrové ukazatele pod jednotným sklem - s denním svícením
 • Chromované orámování spínače světlometů a panelu pro ovládání vnějších zpětných zrcátek a oken
 • Kontrola poklesu tlaku vzduchu v pneu
 • Mlhové světlomety - se statickým odbočovacím světlem
 • Multifunkční 3ramenný volant v kůži - hlavice řadicí páky v kůži
 • Paket Světla a výhled - funkce Coming Home a Leaving Home - automatický spínač světlometů - vnitřní zpětné zrcátko s automatickou clonou - vnější zpětné zrcátko na straně řidiče s automatickou clonou - dešťový senzor - čtecí lampičky vpředu a vzadu
 • Palubní literatura v českém jazyce
 • Palubní počítač Premium - s barevným multifunkčním ukazatelem
 • Pneumatiky 215/55 R 17
 • Podlaha zavazadlového prostoru - textilní
 • Posilovač řízení
 • Potahy sedadel, kombinace Alcantara/kůže - středový pruh Alcantara
 • Přední opěrky hlavy vpředu nastavitelné podélně a výškově - integrovaná tlačítka pro odjištění
 • Rádio "Composition Media" - 6,5" barevný dotykový displej - 6 reproduktorů - CD přehrávač - FM/AM příjem - slot na SD kartu - USB - Bluetooth handsfree - Aux-in zdířka
 • Rezervní plnohodnotné kolo z lehkých slitin - nefunkční variabilní podlaha
 • Sada nářadí a zvedák vozu
 • Systém sledování okolí - Front Assist - City Brake
 • Systém sledování únavy řidiče
 • Textilní koberečky vpředu a vzadu
 • Vnější zpětná zrcátka - elektricky nastavitelná a vyhřívaná - zrcátko u řidiče asférické s automatickou clonou
 • Vnější zpětné zrcátko na straně spolujezdce - konvexní
 • Vnější zpětné zrcátko na straně řidiče - asférické
 • Vyhřívané trysky ostřikovačů předního skla
 • Zadní sedadla nedělená - opěradla asymetricky sklopná - loketní opěrka s možností transportování dlouhých předmětů - 40:60
 • Zadní světlomety s LED technologií
 • Zimní výbava 1 - vyhřívané přední sedačky - vyhřívané trysky ostřikovačů předního skla


Volkswagen Passat Variant - Car-Net

Nový VW Passat Variant Car-Net

Mobilní služby online „Car-Net“ využívají internet k poskytování užitečných informací. Oblast, ve které se nacházíte, můžete prozkoumat pomocí Google Earth®, pomocí Google Street View® pak získáte lepší orientaci. Dostanete také ty nejaktuálnější informace o dopravě s varováním před tvořícími se kolonami.


Volkswagen Passat Variant - MirrorLink

VW Passat Variant MirrorLink®

MirrorLink® Vám umožňuje v průběhu jízdy bezpečně využívat vybrané aplikace běžící na Vašem chytrém mobilním telefonu. Aplikace jsou zobrazovány na displeji rádia nebo navigačního systému, odkud je lze prostřednictvím dotykové obrazovky bezpečně ovládat.


Nový Volkswagen Passat Variant - Motor 2,0 l TDi bi-turbo 4Motion

Nový VW Passat Variant - Motor 2,0 l TDi bi-turbo 4Motion

Komfortní turbodmychadlo, vysoká efektivita

Díky enormně vysokému plnicímu tlaku dosahuje kompaktní motor 2,0 TDI bi-turbo výkon až 176 kW (240 k) a maximální kroutící moment 500 Nm. Celková spotřeba paliva však zůstává na nízké úrovni, protože motor je optimalizován i na jízdu při nízkých rychlostech a splňuje emisní normu Euro 6. Nový Passat tak průměrně spotřebuje pouhých 5,3 l na 100 km.

Motor 2,0 TDI bi-turbo je sériově vybaven pohonem všech kol 4Motion a sedmistupňovou převodovkou s dvojitou spojkou DSG. Sportovní jízdě tak již nic nestojí v cestě.* **


Rozměry a technické údaje modelu VW Passat Variant B8


Objednejte si testovací jízdu


Zpět nahoru