05 únor 2015

Nový Volkswagen Golf R Variant

Nový Volkswagen Golf R Variant

2015-02-04

Extrémně sportovní a zároveň všestranný vůz, poprvé představený před dvěma měsíci na autosalonu v Las Vegas, disponuje sériově pohonem všech kol 4Motion, dvouspojkovou převodovkou DSG a přeplňovaným motorem o výkonu 300 k. Golf R Variant bude uveden na český trh na přelomu dubna a května 2015.

Nový Golf R Variant* je jedním z mála kompaktních sportovních vozů, které nabízejí dostatek místa pro celou rodinu nebo přepravu rozměrného sportovního náčiní či jiných předmětů potřebných k rozmanitým aktivitám ve volném čase. Nic z toho přitom není na úkor dynamiky. Přeplňovaný motor modelu Golf R Variant poskytuje nejvyšší výkon 221 kW/300 k a jeho maximální točivý moment 380 N.m je přenášen prostřednictvím sériově dodávané šestistupňové převodovky DSG a pohonu všech kol 4Motion. Tato vyspělá technika zajišťuje nejvyšší míru trakce, sportovních výkonů a aktivní bezpečnosti. K tomu je nutné připočítat sportovní podvozek (snížený o 20 mm), inovativní progresivní řízení a - pro jízdu na závodním okruhu - deaktivovatelný elektronicky řízený stabilizační systém ESC. Golf R Variant zrychlí z klidu na 100 km/h za pouhých 5,1 sekundy. Hospodárnost přeplňovaného čtyřválce dokládá hodnota průměrné spotřeby paliva 7,0 litru na 100 kilometrů v kombinovaném cyklu EU.

Potenciál modelu Golf R Variant v oblasti jízdní dynamiky se odráží také ve výrazném designu. Sportovní charakter je v zadní části vozu umocněn nárazníkem v designu R, difuzorem v černém lesklém laku a čtyřmi chromovanými koncovkami výfukové soustavy. Vpředu dává Golf R Variant o sobě vědět rovněž nárazníkem ve specifickém designu R s mimořádně velkými otvory pro přívod vzduchu, osobitou mřížkou masky chladiče (s logem "R") a bi-xenonovými světlomety s integrovanými světly pro denní svícení. Navíc tvoří diody LED pro denní svícení pod dvojitými světlomety stylisticky výrazné dvojité "U". Výsledkem je mimořádně působivý světelný design ve dne i v noci. Celkový sportovní dojem završují matně chromované kryty vnějších zpětných zrcátek.

V interiéru nového modelu Golf R Variant navozují sportovní atmosféru vrcholná sportovní sedadla s logem "R" na opěradlech, modré dekorační osvětlení, ozdobné obložení "Carbon Touch", automatická klimatizace a rádio s přehrávačem CD ("Composition Media"). Volkswagen nabízí pro Golf R Variant na přání mj. kožený paket Nappa "Carbon Style".

Sportovní Golf Variant nabízí i při plném obsazení pěti osobami pozoruhodně velký zavazadlový prostor o objemu 605 litrů (do výšky opěradel zadních sedadel). Při využití délky až k opěradlům předních sportovních sedadel a výšky až po strop vzroste objem zavazadlového prostoru dokonce na 1620 litrů.

První vozy Golf R Variant se na českých silnicích objeví na přelomu dubna a května letošního roku.

* Spotřeba paliva modelu Golf R Variant v l/100 km: 7,0 (kombinovaná); 8,7 (město); 6,1 (mimo město); emise CO2 v g/km: 164; třída hospodárnosti: D

Nový Volkswagen Golf R VariantNový Volkswagen Golf R VariantNový Volkswagen Golf R Variant

Zpět nahoru