17 prosinec 2015

Nový spolujezdec pro mistrovství světa v rallye: Andreas Mikkelsen a Anders Jæger v Polu R WRC

Nový spolujezdec Volkswagen Rallye

2015-12-14

Nový spolujezdec Rallye Volkswagen

Andreas Mikkelsen vstoupí do mistrovství světa v rallye 2016 s novým spolujezdcem, jímž bude šestadvacetiletý Nor Anders Jæger, který postoupil z juniorského mistrovství světa přímo do nejvyšší kategorie WRC. Jæger přichází na místo svého krajana Oly Fløena, který po velkých úspěších opouští tým Volkswagen na vlastní přání. Mikkelsen slavil s Fløenem 13 ze 14 umístění na stupních vítězů v mistrovství světa v rallye - včetně radostného premiérového vítězství v Rallye Španělsko 2015.

"Andreas Mikkelsen je jedním z nejlepších soutěžních jezdců na světě a dokázal to mnoha vynikajícími výsledky," říká ředitel oddělení Volkswagen Motorsport Jost Capito. "S vozem Volkswagen byl v uplynulých dvou letech vždy třetí v celkovém hodnocení mistrovství světa a stál s námi 14krát na stupních vítězů. V letošní Rallye Španělsko slavil své první vítězství. Největších úspěchů přitom dosáhl, když byl jeho spolujezdcem Ola Fløene. Olu jsme oceňovali jako loajálního a férového týmového hráče. Děkujeme Olovi za jeho vynikající práci a přejeme mu všechno nejlepší v jeho další kariéře. Zároveň bychom v našem týmu rádi srdečně přivítali Anderse Jægera. Andreas a Anders jsou ve stejném věku, velmi dobře se znají a vše hovoří pro to, že by se mohli stát novým 'dream teamem' mistrovství světa v rallye."

Juniorský spolujezdec z Norska: to je Anders Jæger

Šestadvacetiletý Anders Jæger se po úspěšné sezoně v juniorské kategorii WRC postaví největší výzvě pro soutěžního spolujezdce v podobě vrcholné kategorie WRC. V ní bude od ledna 2016 nastupovat s Andreasem Mikkelsenem proti trojnásobným mistrům světa, posádce Sébastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F), vicemistrům světa z let 2014 a 2015, posádce Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila (FIN/FIN), a dalším zkušeným posádkám týmů Hyundai a M-Sport Ford. Jæger dosud prokazoval svůj talent spolujezdce v juniorském mistrovství světa, společně s jezdcem Olem Christianem Veibym (N). V roce 2015 stál v juniorské kategorii pětkrát na stupních vítězů, z toho dvakrát na stupni nejvyšším. Jæger získal první zkušenosti jako spolujezdec Andrease Mikkelsena ve vozu Polo R WRC již při testovacích jízdách týmu Volkswagen ve Švédsku.

Ola Fløene opouští Volkswagen po vynikajících letech

Ola Fløene, dlouholetý spolujezdec Andrease Mikkelsena, opouští Volkswagen a v budoucnosti bude silným soupeřem továrního týmu z Wolfsburgu po boku Madse Østberga (N, M-Sport Ford). Šestačtyřicetiletý spolujezdec získal s Mikkelsenem titul IRC (Intercontinental Rallye Challenge) v letech 2011 a 2012 a po jeho boku slavil v letech 2014 a 2015 třináct umístění na stupních vítězů ve 21 soutěžích - včetně radostného vítězství v Rallye Španělsko 2015.

Ohlasy k příchodu Anderse Jægera

Andreas Mikkelsen, Volkswagen Polo R WRC #9

"Po fantastické sezoně s Volkswagenem budeme stát v roce 2016 před novou výzvou. S Andersem Jægerem budu mít na své straně chytrého, profesionálního a talentovaného spolujezdce, s nímž bych rád hned navázal na úspěchy z roku 2015. Anders prokázal, že má k tomu předpoklady, a po našem prvním testu ve Švédsku se těším na naši první společnou rallye. Po mnoha velkolepých letech s Olou Fløenem se mohu již nyní ohlížet zpět na mnoho velkých momentů své kariéry. Nejdůležitější kroky ve své soutěžní kariéře jsem zvládl společně s Olou a hodně jsem se od něj naučil. Bezpochyby mi bude chybět. Jsem nadmíru vděčný za ten velkolepý okamžik, který jsme společně sdíleli při našem prvním vítězství ve Španělsku a na který oba nikdy nezapomeneme. Zároveň zcela chápu jeho rozhodnutí pro změnu a přeju mu do budoucnosti všechno nejlepší a samozřejmě mnoho dalších velkolepých výsledků."

Anders Jæger, Volkswagen Polo R WRC #9

"Již dlouhou dobu bylo plánováno, že jednoho dne usednu do sedadla vedle Andrease Mikkelsena, a tvrdě jsem na tom pracoval. Mám velkou radost, že nyní budu moci startovat s ním. Jsem hrdý a zároveň je mi ctí, že jsem dostal šanci pracovat s tak profesionálním týmem, jako je Volkswagen. Jsem si jistý, že se s Andreasem budeme zdokonalovat a vzájemně motivovat k tomu, abychom byli stále lepšími. Andreas je velmi konkurenceschopný a hladový po dalších úspěších v budoucnosti. To platí i pro mě. S Andreasem jsem již jel v Polu R WRC při testech a jsem si vědom toho, že to je jiné tempo než to, které znám ze svých dosavadních zkušeností v juniorském mistrovství světa v rallye. Ale se silnými stránkami a podporou Andrease a týmu máme nejlepší předpoklady k tomu, abychom byli úspěšní. Nyní se musíme připravovat a velmi tvrdě pracovat."

Nový spolujezdec Volkswagen Rallye Nový spolujezdec Volkswagen Rallye Nový spolujezdec Volkswagen Rallye

Zpět nahoru