08 září 2013

Na start závodu O2 Grand Prix Praha 2013 se postaví také nový Golf Variant

Volkswagen Golf Variant

Volkswagen zve jako dlouholetý partner společnosti Prague International Marathon (PIM) běžce i diváky na vytrvalostní běh O2 Grand Prix Praha 2013, který se uskuteční v sobotu 7. září 2013 v nočních ulicích historického centra Prahy. Na symbolický start běhu za českými zákazníky se zároveň postaví i nové rodinné kombi Volkswagen Golf Variant.

  • Volkswagen zve běžce i diváky na poslední letošní vytrvalostní běh v Praze
  • Závod se uskuteční v jedinečné atmosféře večerní Prahy
  • České veřejnosti se poprvé představí nový Golf Variant

Letošní O2 Grand Prix Praha 2013 tradičně uzavírá sezónu pražských vytrvalostních běžeckých závodů, mezi něž patří také jarní akce Hervis 1/2Maraton a Volkswagen Maratonský víkend. S organizačním a technickým zajištěním prestižní sportovní a společenské akce opět vydatně pomáhá značka Volkswagen, která poskytne flotilu osobních a užitkových vozů s logem VW, jimž bude vévodit zcela nový Golf Variant, který v těchto dnech přichází na český trh.

Na účastníky posledního pražského podniku letošního běžeckého seriálu RunCzech čekají následující běhy: METRO Běh na 10 km, adidas Běh pro ženy na 5 km a Týmové závody. Hlavní desetikilometrový závod akce O2 Grand Prix Praha 2013, pyšnící se prestižní stříbrnou známkou kvality IAAF, odstartuje v sobotu 7. září 2013 v 19:30 z Václavského náměstí. Startovní výstřel pětikilometrového běhu pro ženy padne již v 18:00. Doprovodný program bude zahrnovat Maraton Music Festival a Grand Prix Expo.

"Pražské maratonské běhy patří mezi mimořádné společenské a sportovní akce a je nám ctí, že můžeme tento projekt dlouhodobě  podporovat. Neopakovatelnou atmosféru běhu večerními pražskými ulicemi by si nikdo neměl nechat ujít, stejně jako premiéru našeho nového kombi Golf Variant, které se v rámci O2 Grand Prix Praha 2013 poprvé představí české veřejnosti," říká Petr Janeba, vedoucí divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika.

"Velkolepá akce, jako je nadcházející O2 Grand Prix Praha 2013, je pro užitkové vozy Volkswagen samozřejmě skvělou příležitostí k tomu, aby ukázaly, co v nich je. Ostatně nasazení, odolnost a vytrvalost je jim vlastní právě tak jako sportovcům, které budou v sobotu doprovázet pražskými ulicemi," říká Jan Procházka, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy.

Nová generace všestranného modelu Golf Variant vyniká lehkou konstrukcí, výkonnými motory, prostorným interiérem a nízkými provozními náklady. Variabilní zavazadlový prostor pojme 605 až 1620 litrů. V porovnání s předchůdcem je novinka až o 105 kg lehčí, což má příznivý vliv na jízdní vlastnosti i spotřebu paliva, jejíž průměrná hodnota se v závislosti na motoru pohybuje od 3,9 do 5,5 l/100 km.

Zájemci o rodinné kombi Golf Variant mají na výběr tři výbavové linie a šest motorů TSI a TDI. V nabídce nechybí ani verze s pohonem všech kol 4Motion nebo s dvouspojkovou převodovkou DSG. Již vstupní výbavová linie Trendline, nabízená za ceny od 378 900 Kč (s motorem 1.2 TSI o výkonu 63 kW/85 k), obsahuje nadstandardní sériovou výbavu včetně inovativních asistenčních systémů, jako je multikolizní brzda a rozpoznávání únavy řidiče.

Zpět nahoru