18 prosinec 2013

FN Motol převzala výtěžek z aukce vozu mama up!

Fn Motol - Volkswagen

2013-12-18

Volkswagen předal Fakultní nemocnici Motol v Praze symbolický šek na částku 211 100 Kč. Jedná se o výtěžek z aukce jedinečného vozu mama up!, který vznikl ve spolupráci s televizním pořadem Autosalon TV Prima Family a dalšími partnery jako ideální vůz pro maminky s nejmenšími dětmi.

"Máme velkou radost, že jsme mohli podpořit tento dobročinný projekt, který přinesl nemalou finanční částku. Ze získaných peněz bude pro oddělení mléčné kuchyně FN Motol v Praze pořízeno nové technické vybavení pro rozvoz, uchovávání a zchlazování kojenecké stravy," říká Petr Janeba, vedoucí divize Volkswagen osobní vozy.

"Ocenili jsme dobrý nápad společnosti Volkswagen a jsme rádi, že si vybrali naší mléčnou kuchyni ve Fakultní nemocnici v Motole. Každý dar udělá radost a tento potěší naše sestry, maminky po porodu i jejich miminka", uvedla za FNM náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Mgr. Jana Nováková.

Unikátní mama up! se stal na podzim 2012 hvězdou televizního pořadu Autosalon TV Prima Family. Stylistickou úpravu pětidveřového vozu Volkswagen mama up! navrhla společnost ABT Sportsline. Nezaměnitelný exteriér byl doplněn důmyslně řešeným interiérem, který vycházel vstříc veškerým potřebám starostlivých maminek a jejich miminek na cestách. Na projektu spolupracovaly rovněž společnosti OZ Racing, Barum, Babypark, Carlex Design, WrapStyle a Lexani Racing.

Originální Volkswagen mama up! byl vydražen na obchodním portálu Aukro.cz. Z vyvolávací ceny 1 Kč se konečná cena během deseti dnů vyšplhala na 211 100 Kč. Celá částka byla věnována mléčné kuchyni Fakultní nemocnice Motol v Praze, která získané peníze vynaloží na novou technologii pro rozvoz kojenecké stravy a její uchovávání na dětských odděleních a také na doplnění systému zchlazování kojenecké stravy o připojení k PC pro automatické snímání a zapisování teploty.

Oddělení mléčné kuchyně je samostatným pracovištěm Fakultní nemocnice v Motole a poskytuje komplexní ošetřovatelskou péči v oboru dětské dietetiky. Připravují se zde jakostní a zdravotně nezávadné pokrmy, a to zejména pro novorozence a děti do 2 let, aby bylo zajištěno stravování malých pacientů na všech odděleních nemocnice.

Volkswagen up! nově definoval měřítka v segmentu nejmenších automobilů a mama up! je skvělou ukázkou potenciálu, jímž disponuje nejmenší model značky Volkswagen. Zákazníci na českém trhu mají v současnosti na výběr mezi třídveřovou a pětidveřovou karoserií, třemi stupni výbavy (take up!, move up! a high up!) a hospodárným litrovým tříválcem ve dvou výkonových variantách (44 kW/60 k a 55 kW/75 k). Zvláštní postavení zaujímá robustní cross up! a ekologický eco up! s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG), jehož předností jsou kromě minimálních emisí i rekordně nízké provozní náklady.

Zpět nahoru