30 červen 2014

Euro NCAP: 5 hvězd pro Golf Sportsvan

5 hvězd pro Golf Sportsvan

2014-06-30

Další hvězdné ocenění pro Golf Sportsvan

Nový Golf Sportsvan byl nezávislou evropskou organizací pro ochranu spotřebitele Euro NCAP vyznamenán nejvyšším pětihvězdičkovým hodnocením. Golf Sportsvan patří mezi nejbezpečnější automobily na světě díky prvotřídní bezpečnostní výbavě s robustní strukturou karoserie, mimořádně účinnou soustavou bezpečnostních pásů, sedadel a airbagů a inovativními asistenčními systémy.

Euro NCAP (New Car Assessment Programme = evropský program pro hodnocení nových vozů) je již mnoho let považován za důležité měřítko bezpečnosti vozidel. Celkové pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti nového modelu Golf Sportsvan vzešlo ze čtyř dílčích hodnocení v oblastech ochrany dospělých cestujících a dětí, ochrany chodců a nabídky bezpečnostních asistenčních systémů.

Golf Sportsvan obdržel 87 procent z maximálního počtu bodů v komplexních testech bezpečnosti dospělých cestujících, mezi něž patří kromě čelního nárazu do hliníkové bariéry rychlostí 64 km/h s 40% přesazením také boční náraz (rychlostí 50 km/h do dveří řidiče) a boční náraz do stožáru (rychlostí 29 km/h). Golf Sportsvan si skvěle vedl také v důležité oblasti ochrany dětí, v níž nasbíral 85 procent všech dosažitelných bodů.

Součástí hodnocení Euro NCAP jsou také elektronicky řízené bezpečnostní a asistenční systémy, které zabraňují nehodám, resp. výrazně snižují intenzitu nárazu. Golf Sportsvan nabízí nejvyšší úroveň bezpečnosti a sériově je vybaven elektronicky řízeným stabilizačním systémem ESC (Electronic Stability System) včetně ABS s brzdovým asistentem, elektronickou uzávěrkou diferenciálu XDS+, multikolizní brzdou, sledováním tlaku vzduchu v pneumatikách, funkcí pro stabilizaci soupravy s přívěsem, úchyty ISOFIX pro připevnění dětské sedačky na zadních sedadlech, airbagy pro řidiče a spolujezdce vpředu s možností deaktivace airbagu spolujezdce, kolenním airbagem pro řidiče, bočními airbagy a systémem hlavových airbagů pro cestující na sedadlech vpředu a vzadu.

Volkswagen kromě toho pro Golf Sportsvan nabízí na přání četné asistenční systémy, které dále zvyšují úroveň bezpečnosti. Mezi ně patří adaptivní tempomat ACC a systém sledování okolí vozidla "Front Assist" včetně funkce nouzového brzdění City, asistent pro jízdu v jízdním pruhu Lane Assist, systém preventivní ochrany cestujících a asistenti dálkových světel Light Assist a Dynamic Light Assist.

Rozsáhlou nabídku inovativních systémů pro model Golf Sportsvan završuje v modelové řadě Golf poprvé použitý asistent pro sledování slepého úhlu s prevencí kolize při vyjíždění z parkovacího místa, který upozorňuje řidiče na vozidla ve slepém úhlu a při couvání z parkovacího místa rozpoznává účastníky silničního provozu, kteří se přibližují k vozidlu z obou stran.

Zpět nahoru