30 květen 2014

Cíl Wörthersee: Učni koncernu Volkswagen vyvinuli jedinečný Golf GTI

Volkswagen Golf GTI

2014-05-29

Přibližně 950 kilometrů a téměř devět hodin jízdy ukazuje navigační systém, když do něj dvanáct učňů z Wolfsburgu zadalo svůj společný cíl: Reifnitz u jezera Wörthersee v Rakousku. Čtyři mladé ženy a osm mužů tam na 33. Setkání GTI (28. až 31. května) představí výjimečný učňovský projekt - unikátní Golf GTI. Tento vůz si učni ve věku od 18 do 23 let navrhli podle vlastních představ, které následně proměnili v realitu z velké části vlastníma rukama, a za devět měsíců jej postavili na široká kola.

Učni čtyř technických oborů ze společností Volkswagen a Sitech intenzivně pracovali na dokončení svého vozu Golf GTI. A nyní napjatě čekají na jeho světovou premiéru v Korutanech, která se uskuteční 29. května, a na reakce automobilových fanoušků z celého světa.

"Učni z týmu Wörthersee mohou být na své auto hrdí," říká Dr. Heinz-Jakob Neußer, člen představenstva značky Volkswagen osobní vozy, zodpovědný za vývoj. "Zrealizovali dobré nápady, použili nové technologie a vytvořili unikátní GTI, které celkově přesvědčí velkou pozorností věnovanou detailům, svým zvukem a markantním vzhledem."

Wörthersee GTI 2014 je viditelným výsledkem velmi kvalitního a prakticky pojímaného vzdělávání u značky Volkswagen. Od koncepce a designu až po lakování, vnitřní výbavu a poháněcí ústrojí si budoucí mechatronici pro motorová vozidla, lakýrníci vozidel, řemeslníci pro výrobu interiérů vozidel a procesní technici pro plasty a kaučuk naplánovali, vyzkoušeli a realizovali téměř všechno sami, přičemž si osvojili velké množství odborných znalostí.

Mladé ženy a muži patří ve svých ročnících mezi nejlepší učně. Proto byli vybráni do týmu "Wörthersee GTI 2014" ke splnění speciální zakázky od představenstva - podle vlastních představ měli nově interpretovat sériově vyráběný model Golf GTI Performance* a proměnit jej v magnet, který bude přitahovat pozornost návštěvníků festivalu výkonných sportovních vozů. Do realizace tohoto úkolu investovali mnoho hodin, přičemž pod vedením vedoucího projektu a instruktora Holgera Schülkeho vytvořili silný tým.

"Učni si během takového projektu osvojují mnoho znalostí o rozmanité technice a kompetencích značky Volkswagen," říká zadavatel úkolu Prof. Dr. Werner Neubauer, člen představenstva značky Volkswagen osobní vozy, zodpovědný za oblast komponentů. "Pro první GTI na základě aktuálního Golfu pro akci u jezera Wörthersee si mohli vybírat nejlepší komponenty z koncernové palety. Mladí technici přitom na vlastní kůži zažili, jak vysoké jsou kladeny u značky Volkswagen požadavky na kvalitu, od prvních skic až po přejímací prezentaci."

Volkswagen nabízí od roku 2008 svým nejlepším učňům šanci rozšířit si odborné znalosti a prokázat kreativitu a schopnost týmové spolupráce v projektech vývoje a výroby speciálních vozů. "V rámci projektu Wörthersee GTI poznávají naši učni komplexnost automobilové konstrukce. Při výrobě svého vozidla spolupracovali naši budoucí mladí odborní pracovníci s experty z různých oborů," zdůrazňuje Ralph Linde, vedoucí vzdělávací instituce Volkswagen Group Academy. "Tento automobilový projekt nabízí učňům nejlepší možnost, jak profitovat ze znalostí zkušených kolegů. Wörthersee GTI je proto skutečným skvostem a důležitým projektem odborného profesního vzdělávání u značky Volkswagen."

"Z našich učňů, jejich dovedností a jejich automobilových nápadů pro Setkání GTI jsem pokaždé nadšen," říká Bernd Osterloh, předseda koncernové a ústřední podnikové rady. "U značky Volkswagen má duální profesní vzdělávání oprávněně vysokou prioritu. Základem našeho úspěchu jsou kvalifikovaní a motivovaní zaměstnanci."

Učni týmu Wörthersee 2014 podle oborů:

Mechatronici: Philipp Landgraf (22), Nathalie Magnus (23), Fabian Saust (23), Sebastian Wagner (21). Lakýrníci: Timo Riegenring (20), Sarah Till (22). Procesní technici pro plasty a kaučuk: Sina Golkowski (19), Andre Meier (22). Řemeslníci pro výrobu interiérů, všichni ze společnosti Sitech Sitztechnik: Nick Bauer (19), Theresa Evers (18), Alex Lich (19), Dimitri Schell (22).

Společnost Sitech Sitztechnik se zabývá vývojem a výrobou sedadel pro vozidla koncernu Volkswagen.

Nový jedinečný Volkswagen Golf GTI

Nový jedinečný Volkswagen Golf GTI

 

Zpět nahoru