01 únor 2016

Best Cars 2016: VW Golf pokračuje ve vítězné sérii

Volkswagen Golf

2016-01-29

VW Golf pokračuje ve vítězné sérii

Čtenáři odborného časopisu Auto motor und sport zvolili model Golf nejlepším vozem roku 2016 v anketě "Best Cars 2016". Bestseller tak získal jedno z nejdůležitějších automobilových ocenění letošního roku. Toto ocenění bylo předáno dnes dopoledne ve Stuttgartu Dr. Herbertu Diessovi, členovi představenstva značky Volkswagen.

Best Cars 2016

VW Golf zvítězil počtvrté v řadě v kategorii "Kompaktní třída". Pro tento oblíbený úspěšný model to bylo zároveň třicáté ocenění v 40leté historii ankety "Best Cars" (dříve "Die besten Autos", nejlepší vozy).

Golf je a zůstává hvězdou. Kromě dnešního ocenění obdržel oblíbený všestranný model od svého uvedení na trh v roce 2013 více než 40 ocenění v Německu i zahraničí. Mezi ně patří mimo jiné "Car of the Year", "World Car of the Year", "Auto Trophy", "Auto der Vernunft", "Top Gear - All the car you'll ever need", "What Car Award", atd. Kompaktní vůz kromě toho dodnes vítězí v mnoha srovnávacích testech nejrozmanitějších motoristických časopisů. Nezávislá organizace Euro NCAP navíc udělila Golfu nejvyšší hodnocení s pěti hvězdičkami v nárazových testech včetně čtyř ocenění za inovace.

Příkladně úspěšná kariéra Golfu začala již před 41 lety. Golf stanovuje již po desetiletí měřítka v kompaktní třídě, což dokládá více než 30 milionů vyrobených vozidel v sedmi generacích, a dodnes zaujímá roli průkopníka, který přináší nejmodernější automobilovou techniku. Progresivní je rovněž vnější a vnitřní design modelu Golf, který se od první až do sedmé generace vyznačuje nezaměnitelným, nadčasovým stylem.

Mezinárodní čtenářská anketa magazínu Auto motor und sport slaví v tomto roce své 40leté jubileum. Kromě německého vydání se čtenářské ankety zúčastnilo v roce 2016 čtrnáct evropských a tři mimoevropské časopisy skupiny auto motor und sport. Čtenáři měli při volbě nejlepších automobilů roku 2016 na výběr více než 360 modelů.

Produktové video k vývoji designu ikonického modelu Golf

Volkswagen Golf Best Cars 2016Volkswagen GolfVolkswagen Golf

Zpět nahoru