24 září 2015

Aktuální sdělení společnosti Volkswagen

VW Logo

2015-09-24

Vážené dámy a pánové, vážení zákazníci,

z aktuálních zpráv v médiích jste se dozvěděli, že koncern Volkswagen vynakládá maximální úsilí na vyjasnění nesrovnalostí ohledně používaného softwaru u některých vznětových motorů.

Nejdříve bychom k tomu rádi uvedli následující:
Důvěra našich zákazníků a veřejnosti pro nás je a zůstává tou nejvyšší hodnotou. Hluboce litujeme, že jsme zklamali Vaši důvěru. Uděláme vše pro to, abychom celou záležitost co nejrychleji napravili ve Váš prospěch.

V první řadě je třeba uvést, že nové vozy značek Volkswagen, Audi, SEAT a Volkswagen Užitkové vozy se vznětovými motory TDI, jež plní emisní normu EU6, vyhovují všem právním předpisům Evropské unie a jako takové jsou schváleny k prodeji a provozu ve všech zemích EU. Prodej všech aktuálních specifikací s motorizací EU6 vozidel probíhá beze změny.

Všechna dotčená, v minulosti vyrobená a prodaná vozidla s motory řady EA 189 podléhající emisní normě Euro 5, jsou absolutně bezpečná a plně schopná dalšího provozu. Jejich počet v ČR aktuálně analyzujeme a o výsledku budeme v následujících dnech veřejnost informovat. Následně budou majitelé dotčených vozidel vyzváni k návštěvě autorizovaných servisů dle standardních pravidel pro servisní akce v součinnosti se zodpovědnými institucemi v ČR. Na odpovídajícím technickém řešení momentálně pracuje koncern Volkswagen, který převezme náklady na technická opatření.

Mějte, prosím, pochopení pro to, že aktuálně ještě nemůžeme uvést žádné další podrobné údaje. V nejbližším možném termínu Vás budeme opět informovat.

S přátelským pozdravem,

Porsche Česká republika s.r.o.

Zpět nahoru